Abbott, Pałczyński i Kubiak po meczu w Barcinie

Na inaugurację rozgrywek ligi okręgowej Łokietek zmierzył się z beniaminkiem Dębem Barcin. Kapitan brzeskiej drużyny, Marcin Pałczyński nie ukrywał, że spodziewaliśmy się trudnego i ciężkiego meczu. Ostatecznie podopiecznym Abbotta, po bramkach Pałczyńskiego i Kubiaka udało się wyjść na prowadzenie i nawet stracona bramka w doliczonym czasie gry nie pozbawiła Łokietka pierwszego zwycięstwa. Co po meczu powiedzieli, trener i zdobywcy bramek?

– Trudny teren na dzień dobry z uwagi na to, że to Beniaminek i że przyszło nam na początek grać na boisku sztucznym, a ostatnio na takim graliśmy w marcu. Od samego początku przeciwnicy postawili bardzo wysoko poprzeczkę i musieliśmy wspiąć się na wyżyny, żeby zainkasować 3 punkty. Chłopakom należą się brawa za pokazanie charakteru w tym meczu, bez względu na wynik podsumował krótko trener Łokietka, Billy Abbott

– Na inaugurację rozgrywek grając z beniaminkiem tej ligi spodziewaliśmy się trudnego i ciężkiego meczu tym bardziej, że graliśmy na ich terenie. Rzeczywiście tak było w szczególności w pierwszej połowie, ciężko było przedostać się pod bramkę przeciwnika. Druga połowa już trochę lepsza w naszym wykonaniu, znaleźliśmy sposób na przeciwnika i udało się wywieźć 3 pkt z Barcina. Uważam, że drużyna z Barcina jako beniaminek postawiła Nam wysoko poprzeczkę w tym spotkaniu i myślę że jeszcze sporo w tej lidze osiągną”powiedział po meczu kapitan i strzelec jednej bramki, Marcin Pałczyński.

– Cieszę się i dziękuję, że trener dał mi szanse i wpuścił mnie na boisko w 60 minucie. Trener bezpośrednio przed moim wejście wypowiedział słowa, które musiałem wziąć sobie do serca. Oczywiście chodziło o to, by „dojechała” głowa  – różnie to bywało u mnie. Gdy wszedłem na boisko myślałem tylko o tym, co jak się okazało poskutkowało, strzeliłem dwa gole, lecz gdybym mógł oddałbym je Dawidowi Marciniakowi, który dwa razy asystował mi w wyjściu 2 na 1 i zagrywał mi piłki praktycznie do pustej bramki, to tylko i wyłącznie jego zasługa, ja dostawiałem tylko nogę Dawid Kubiak, strzelec dwóch bramek.

W najbliższą sobotę pierwsza okazja by zobaczyć Łokietka w Brześciu Kujawskim. O 18 Łokietek zmierzy się z Notecią Łabiszyn.

Polecamy

Wspierają Nas