Adrian Lewandowski trzeci na Turnieju Nadziei Olimpijskich w niemieckim Neubrandenburgu

Adrian Lewandowski zajął trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju „Olympic Hopes of the North” w Neubrandenburgu, w Niemczech. W turnieju brali udział zawodnicy m.in. z Niemiec, Litwy, Szwecji, Holandii oraz kadrowicze reprezentacji Polski kadetów, do której powołanie otrzymał Adrian. Młodzi pięściarze potrzebują startów międzynarodowych, twierdzi Krzysztof Szot, trener reprezentacji Polski kadetów.

Adrian wyjechał do Neubrandenburga w ramach wyjazdu kadry Polski kadetów. Zawodnik sekcji bokserskiej GKS Łokietek stoczył dwie walki turniejowe w kategorii do 46 kg, jedną przegrał, drugą wygrał co dało reprezentantowi Polski brązowy medal. Wynik mógłby być nawet lepszy, twierdzi trener kadry Krzysztof Szot.

Pierwszą walkę Adrian mógł zaboksować lepiej i powinien ją wygrać. Myślę że było to spowodowane małą ilością walk międzynarodowych. Druga walka o brązowy medal była już spokojniejsza. Przed Adrianem jeszcze bardzo dużo pracystwierdził Krzysztof Szot, trener reprezentacji Polski kadetów.

Przed reprezentacją Polski jeszcze kilka turniejów międzynarodowych. Kadra wyjedzie m.in. na zawody do Chorwacji i na Litwę. Jeśli Adrian potwierdzi dobrą formę w kolejnych startach na pewno znajdzie się w składzie Polski na te turnieje.

Turniej w Neubrandenburgu dla polskiej kadry okazał się udany. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrany został Oliwer Szot, srebrny medal wywalczył 14-letni Nikolas Pawlik, a brązowe krążki trafiły do Adriana Lewandowskiego, Bartłomieja Rośkowicza i Adrian Wieczorka.

Podsumowując: udany turniej, który także pokazał, że musimy jak najczęściej rywalizować z zagranicznymi przeciwnikami. Każda walka to cenne doświadczenie. Na dziś rówieśnicy Polaków mają sporo więcej pojedynków, ale umiejętnościami wcale nie odbiegamy. Ale my chcemy być lepsidodał Krzysztof Szot.


Fot. DM-Photographie

Polecamy

Wspierają Nas