Co nas nie zabije to nas wzmocni – Abbott po meczu ze Zdrojem

W sobotę Łokietek Brześć Kujawski uległ przed własną publicznością drużynie Zdroju Ciechocinek 2:0. Mimo czwartej z rzędu porażki, kibice oklaskiwali drużynę po zakończonym meczu.

Wiosną Łokietek jeszcze nie odniósł zwycięstwa. Złość udziela się piłkarzom i kibicom, którzy chcieliby zobaczyć wygraną drużyny z Brześcia. Kibiców uspokaja jednak trener Abbott, przypominając o długotrwałym planie jaki klub realizuje.

Kibiców, którym powoli brakuje cierpliwości, proszę o zaufanie. Jestem w klubie ponad 9 lat trenerem i zawsze robiłem to, robię i będę robić to, co najważniejsze dla klubu na dłuższą metę. Ta runda i być może kolejny sezon będzie służył temu, żeby zbierać cenne doświadczenia. Mamy lekcje, dzięki którym będziemy lepszym zespołem na przyszłość – uspokaja Billy Abbott.

Stwierdzenie, że tak młodej drużyny w rozgrywkach seniorskich Łokietek jeszcze nie miał, nie będzie przesadą. Cieszy fakt, że drużynę z Brześcia Kujawskiego reprezentują młodzi i ambitni chłopcy właśnie z tego miasta, którzy taktycznie już pokazują dużą dojrzałość. To efekt pracy jaką wykonali trenerzy po doświadczeniach z IV ligą.

Podtrzymuję zdanie, że tak dobrze poukładanego zespołu taktycznie nie mieliśmy. Po zetknięciu się z IV ligą doszliśmy do wniosku, że ustępowaliśmy bardzo mocno właśnie pod względem taktycznym i nad tym mocno pracujemy, nawet czasami kosztem wyniku.

Drużynie brakuje trochę warunków fizycznych.

– Szczególnie w niższych ligach widać jak dużą rolę odgrywają warunki fizyczne, których na dzień dzisiejszy nam brak. Żeby to zobrazować w sposób skrajny, wystawię z jednej strony zespół złożony z rodziców dzieci, którzy niekoniecznie potrafią w piłkę zbyt dobrze grać, ale większość meczów wygrają grając przeciwko swoich dzieciom, mimo iż dzieci mocno przewyższają ich pod kątem technicznym i taktycznym. W tej chwili nasze mecze trochę tak wyglądają – tłumaczy Abbott.

Młody zespół Łokietka potrzebuje czasu by móc się odpowiednio rozwijać i gdy to nastąpi efekty będą widoczne. Powoli rozumieją to również kibice, którzy wspierają klub, także po przegranych meczach.

Wielkie podziękowania dla Kibiców, którzy świadomi są kierunku, jaki obraliśmy jako Klub. Jestem już teraz dumny z chłopaków i z tego, co w tej chwili prezentują, mimo że wiem że potrafią więcej. Wiem, że kibice też będą z nas dumni za kilka lat, jeśli pozwolimy na to, żeby zespół rozwijał się w odpowiednim tempie – zakończył Abbott.

Za tydzień piłkarze Łokietka zagrają w meczu wyjazdowym z Wisłą Dobrzyń. Mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 17.

Polecamy

Wspierają Nas