„Doceniamy rywala, ale do meczu podchodzimy tak jak zawsze”

W sobotę pierwszy zespół Łokietka zmierzy się, w przez wielu nazywanym „meczu na szczycie” z drużyną Kujawiaka. Więcej o drużynie z Kowala pisaliśmy już wcześniej tutaj, teraz czas na to jak do meczu z Kujawiakiem podchodzą nasi zawodnicy. Zapytaliśmy kapitana naszego zespołu Marcina Pałczyńskiego a także obrońców Szymona Bołkowca i Kacpra Kamińskiego o to, czym sobotni mecz jest dla nich.

Marcin Pałczyński – kapitan zespołu:
– Mecz z Kowalem jest wyjątkowy, głównie ze względu na to, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w górnej części tabeli, poszczególni zawodnicy obu drużyn znają się na co dzień, i przede wszystkim trenerzy obu zespołów się znają, a w przeszłości razem grali w jednym zespole. Jeśli chodzi o emocje, to my podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego, mamy swoje założenia, z których jesteśmy rozliczani w oczach trenera i tego się głównie trzymamy. Mamy dużo młodych chłopaków w drużynie dla których będzie to kolejne zebrane cenne doświadczenie. Zdajemy sobie sprawę, że drużyna z Kowala nie poniosła jeszcze porażki w tej rundzie i to nas mobilizuje do tego aby wykonać zadania przedmeczowe i wypaść dobrze na tle takiego przeciwnika, bez względu na wynik.

Szymon Bołkowiec (obrońca):
-Tak jak cały zespół podchodzę do tego spotkania tak samo jak do każdego innego. Cały zespół ma świadomość, że Kujawiak posiada bardzo dobrą drużynę, nawet na miarę 4 ligi. Graliśmy już wiele razy z takimi zespołami i dobrze prezentowaliśmy się na ich tle. Mnie osobiście nie udzielają się jakieś większe emocje, chcę po prostu rozegrać dobry mecz. Ostatnio w Lubieniu popełniliśmy sporo błędów i teraz jest odpowiedni czas by to poprawić i dobrze wypaść właśnie w meczu z Kujawiakiem. Wszyscy wiemy, że w Brześciu nikt za darmo punktów nie dostaje.

Kacper Kamiński (obrońca):
– Zdaje sobie sprawę, że drużyna z Kowala jest jedną z lepszych w lidze, ale jako młody zawodnik na ten mecz patrzę jak na kolejną lekcje. Osobiście na ten moment nie stresuje się tym spotkaniem, ponieważ koncentruje się na sobie, abym dobrze zagrał, tym bardziej, że będzie to dla mnie kolejny mecz aby się wykazać na tle silnego rywala.

Mecz z Kujawiakiem Kowal zapowiada się niezwykle ciekawie. Mamy nadzieję, że kibice licznie odwiedzą w sobotę Stadion Miejski w Brześciu Kujawskim. Początek meczu o godzinie 11. Wstęp bezpłatny.

Polecamy

Wspierają Nas