Dostali ponad 50 kartek, 6 razy kończyli w niepełnym składzie. Kim jest kolejny rywal Łokietka?

W sobotę, 9 listopada Łokietek zagra przedostatni mecz w tej części rozgrywek ligi okręgowej, w Dobrzyniu zmierzy się z tamtejszą Wisłą. Drużyna z Dobrzynia, choć w tabeli jest dopiero ósma, stała się liderem, w innej, niechlubnej statystyce – ilości żółtych kartek. Ostra gra gospodarzy może mieć niemały wpływ na końcowy wynik sobotniego meczu, tym bardziej, że w składzie Łokietka zabraknie dwóch ważnych zawodników.

Wisła Dobrzyń w „okręgówce” znalazła się dopiero w 2016 roku, po tym jak wiślacy wygrali rywalizację w swojej A-klasie. Obecny sezon jest ich czwartą próbą wywalczenia „czegoś” w okręgówce. Po 13 rozegranych kolejkach wiślacy zajmują 8 miejsce w tabeli, zgromadzili 16 punktów, cztery razy wygrywali, cztery remisowali i pięciokrotnie przegrywali. Zespół z Dobrzynia lepiej spisuje się w meczach „u siebie”, na własnym boisku zdobył blisko 3/4 wszystkich zdobytych punktów. Wisła należy do drużyn z kategorii „niewygodnych”. Spotkania z zespołem z Dobrzynia są często typowymi meczami walki, takimi, w których trzeba się mocno po przepychać z przeciwnikiem, o co może być trudno Łokietkowi w sobotę z uwagi na absencję Marcina Pałczyńskiego. Twardą i niestety agresywną grę potwierdza też liczba żółtych kartek jakie do tej pory otrzymali zawodnicy Wisły – w sumie było ich już 47, czterokrotnie sędziowie wyciągali czerwone kartki bez upomnień. Wiślacy nie skończyli w komplecie blisko połowy swoich meczów. Niechlubny rekord padł w meczu Wisły z Szubinianką, wtedy to, podopieczni Rafała Kaczorowskiego obejrzeli 9 żółtych kartek.

Łokietek w ostatnim swoim meczu pokonał Kujawiankę Strzelno (3:0). Rywal z Dobrzynia gra w podobnym stylu, ale ze zdecydowanie większą skutecznością. Wisłę można też porównać do Lubienianki, z którą Łokietek niestety przegrał 2:1. Spodziewamy się trudnego spotkania, tym bardziej, że ostatnio na boisku rywala nie poszło zawodnikom z Brześcia najlepiej – przegraliśmy 4:2.

Oprócz Marcina Pałczyńskiego, który nie zagra z Wisłą z powodu wyjazdu na studia, w meczu nie zobaczymy na pewno Kacpra Kamińskiego (kartki).

Mecz pomiędzy Wisłą Dobrzyń a Łokietkiem Brześć Kujawski odbędzie się w sobotę, 9 listopada na stadionie w Dobrzyniu. Początek meczu o godzinie 14.

Polecamy

Wspierają Nas