Efektowne zwycięstwo nad Piastem!

GKS Łokietek w 10 kolejce ligi okręgowej pokonał Piast Kołodziejewo aż 8:1.  Mecz zapowiadał się jako ciekawe widowisko, gdyż piłkarze Piasta zdobyli w poprzednich 9 kolejkach aż 32 bramki!

Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych Billego Abbotta. Już w 3 minucie spotkania „Łokietek” wyszedł na prowadzenie, po bramce Gabriela Bońca, który wykorzystał fantastyczne podanie Erwina Mętlewicza. Zawodnicy Piasta Kołodziejewo skutecznie się bronili i szukali swoich okazji po kontratakach. W 44 minucie wynik podwyższył Dawid Marciniak. Zawodnicy z „grodu Łokietka” na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Po przerwie Piast próbował przejąć inicjatywę i odrobić straty. GKS Łokietek jednak przetrwał trudniejszy okres i 75 minucie ważną bramkę dla przebiegu spotkania zdobył niezawodny Dawid Marciniak. Po tym golu naszym zawodnikom grało się o wiele łatwiej, co skutkowało kolejnymi trafieniami. W 80 minucie spotkania hattricka skompletował nie kto inny, jak Dawid Marciniak. Pomimo wysokiego prowadzenia piłkarze Łokietka sunęli z kolejnymi atakami. W 81 minucie wynik na 5:0 podwyższył precyzyjnym strzałem najmłodszy z naszych zawodników, czyli Gabriel Boniec. Następnie w 86 minucie bramkę po długim rajdzie zdobył środkowy obrońca Piotr Szczęsny. Bramki nr 7 i nr 8 strzelił w 87′ i 90′ minucie niezwykle dziś skuteczny Dawid Marciniak. W ostatniej akcji tego spotkania goście zdobyli honorową bramkę, czym ustalili wynik na 8:1.

Warto również zwrócić uwagę, że do kadry meczowej powracają po rekonwalescencji ważni dla Nas zawodnicy. Po kontuzji pachwiny, której nabawił się w pierwszej kolejce ligowych zmagań powrócił Marcin Pałczyński, meldując się na boisku w 75 minucie spotkania. Po ciężkiej kontuzji powrócił również do składu Jakub Kosztowny, który przez 6 miesięcy pauzował z powodu złamania kości strzałkowej i zerwania więzadeł w stawie skokowym. Waleczny środkowy pomocnik zbierał już minuty w zespole rezerw oraz meczu pucharowym, dziś natomiast powrócił do składu na mecz ligowy.

Po meczu poprosiliśmy trenera Billego Abbotta o krótki komentarz na temat efektownego zwycięstwa:

Ważny mecz dla nas i chłopcy wytrzymali presję. Wynik trochę za wysoki i krzywdzący zespół z Kołodziejewa, ale zasłużyliśmy swoją grą na 3 punkty i bardzo one cieszą. Jesteśmy już myślami w Inowrocławiu, gdzie czeka nas kolejny trudny mecz.