GKS Łokietek pokonuje Zjednoczonych

W 5 kolejce ligi okręgowej GKS Łokietek pokonał przed własną publicznością beniaminka rozgrywek Zjednoczonych Piotrków Kujawski 4-1. Wygrana dała naszej drużynie awans na pozycję wicelidera.

Prowadzenie Łokietkowi dał najpierw Marcin Pałczyński, który pewnie wykorzystał rzut karny. Kilka minut później sędzia ponownie podyktował rzut karny. Tym razem do „jedenastki” podszedł Dawid Marciniak i zespół z Brześcia prowadził już 2-0. Do przerwy  kibice licznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim nie zobaczyli już bramek. Wynik do przerwy 2-0.

W drugiej części meczu, podobnie jak w pierwszej, to Łokietek był zespołem dominującym co zespół Billego Abbotta potwierdził kolejnym trafieniem w 57 minucie, do bramki piotrkowskiej ekipy, po raz drugi w tym meczu, trafił Dawid Marciniak. 5 minut później wynik na 4-0 podwyższył kapitan Łokietka, Marcin Pałczyński. Wysoki rezultat uśpił brzeską defensywę w 68 minucie, kiedy to do bramki Jakuba Stawickiego trafił Dawid Wojtczak. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, GKS Łokietek pokonał Zjednoczonych 4-1 i wykorzystując potknięcia Zdroju i
Wisły Dobrzyń wskoczył na drugie miejsce w tabeli.

Po meczu miała miejsce mała uroczystość. Kibice pamiętali o 18 urodzinach Jakuba Kosztownego i Łukasza Kraszewskiego – był tort i tradycyjne „sto lat”.

SKŁAD ŁOKIETKA:
Stawicki- Bołkowiec, Szczęsny, Lewandowski, Kamiński (70′ Przybysz) – Kosztowny (70′ Mętlewicz), Pałczyński, Zaranek (70′ Abbott), Skonieczny – Marciniak, Trzeciak (65′ Gryczewski)

Polecamy

Wspierają Nas