I zespół: Mecz na szczycie w Brześciu. Łokietek podejmie Kujawiaka Kowal.

W sobotę, 19 października na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim rozegrany zostanie mecz, na który czekają zawodnicy i kibice obu drużyn. Trzeci w tabeli Łokietek podejmie wicelidera, Kujawiaka Kowal.

Kujawiak Kowal to drużyna, która w zeszłym sezonie spadła do naszej „okręgówki”, a w obecnej kampanii piłkarze Kujawiaka chcą ponownie wywalczyć awans, by jesienią przyszłego roku dołączyć do grona czwartoligowców. Na razie cel ten jest realizowany. Kujawiak zajmuje drugie, premiowane awansem, miejsce w tabeli. Na trzecim miejscu plasuje się Łokietek, który do Kujawiaka traci już 6 punktów. Sobotni mecz w Brześciu Kujawskim będzie więc dla obu drużyn tzw. „meczem o 6 punktów” – jeśli wygra Kowal odskoczy Łokietkowi już na 9 punktów, jeśli wygra Łokietek zniweluje on stratę do 3 oczek. Dystans w tabeli między obiema drużynami nie jest jednak dla nas tak istotny. Billy Abbott często podkreśla, że przed jego drużyną stawiane są inne cele, więc „napinanie” się tylko na wynik, „stawianie autobusu w bramce” w przypadku naszej drużyny nie wchodzi w grę. Spodziewamy się więc otwartego, dobrego piłkarsko meczu.

W drużynie z Kowala występuje bardzo dobrze znany, były zawodnik Łokietka, Hubert Szymczak (w tym sezonie już 9 bramek) oraz Mateusz Kołowski, który odszedł z brzeskiego klubu w ostatnim okienku transferowym. W Kujawiaku gra również Rafał Jankowski, obecny lider klasyfikacji strzelców V ligi.

Łokietek zagra w optymalnym składzie. W Kowalu na lekkie bóle narzeka Hubert Szymczak, ale przecież w meczu przeciwko byłej drużynie, nie mógłby nie wystąpić. Za kartki pauzować będzie Kamil Malinowski, być może, w jego zastępstwie szansę gry otrzyma, inny były zawodnik Łokietka, Mateusz Kołowski. 

W sobotę czeka kibiców naprawdę ciekawe spotkanie. Mecz 11 kolejki pomiędzy Łokietkiem a Kujawiakiem Kowal odbędzie się w sobotę, 19 października na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Początek meczu o godzinie 11. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Polecamy

Wspierają Nas