Łokietek gromi Szubiniankę i wskakuje na fotel lidera ligi

W niedzielne popołudnie podopieczni Billego Abbotta nie dali szans Szubiniance Szubin. GKS Łokietek pokonał drużynę z Pałuk aż 7-1 i wskoczył na pierwsze miejsce w lidze.

Losy niedzielnego meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie spotkania. Wynik otworzył w pierwszej minucie meczu Bartosz Trzeciak, w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Marciniak, chwile później swoje drugie trafienie dołożył Trzeciak. Po pierwszym kwadransie Łokietek prowadził już 3-0, a kolejne bramki były kwestią czasu. W 28 i 36 minucie kolejne dwie bramki zdobył Dawid Marciniak. Wynik w pierwszej części meczu ustalił strzałem z rzutu wolnego Szymon Bołkowiec. Do przerwy GKS Łokietek prowadził z Szubinianką 6-0.

W drugiej połowie Łokietek zdecydowanie zwolnił, co było naturalną konsekwencją wysokiego prowadzenia z pierwszej części spotkania. Po indywidualnym błędzie obrońcy pierwszą bramkę zdobyła Szubinianka. W 52 minucie Jakuba Stawickiego „na raty” pokonał kapitan zespołu z Szubina, Robert Jurek. W 83 minucie ostatnią bramkę dla Łokietka zdobył Kuba Kosztowny. Mecz zakończył się wynikiem 7-1 a tak wysokie zwycięstwo dało Łokietkowi pierwsze miejsce w lidze. Po meczu poprosiliśmy trenera GKS Łokietek, Billego Abbotta, by skomentował to spotkanie:

-Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. W drugiej połowie zabrakło tego czegoś, ale to natura ludzka i ciężko nie być zadowolonym z wyniku, mimo lekkiego rozprężenia w drugiej połowie. Choć były też momenty ciężkiej pracy nawet przy dużym wyniku, z czego jestem bardzo dumny. Jesteśmy już myślami przy następnym meczu, gdzie czeka nas ciężki mecz na ciężkim terenie – powiedział Abbott

W 2. kolejce GKS Łokietek rozegra mecz z Lubienianką Lubień Kujawski. To spotkanie zaplanowano na sobotę, na godzinę 15.

Skład Łokietka: Stawicki – Wasielewski (Przybysz), Bołkowiec, Lewandowski (Koss), Kamiński – Kosztowny, Pałczyński, Zaranek, Skonieczny (Szczęsny) – Trzeciak, Marciniak (Gałka)
Na ławce pozostali: Abbott, Sołtysiński

Polecamy

Wspierają Nas