Łokietek – Noteć Łabiszyn 2:1. Galeria

W 2. kolejce V ligi, grupy drugiej GKS Łokietek pokonał przed własną publicznością zespół Noteci Łabiszyn 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Dawid Marciniak z rzutu karnego i Jakub Kosztowny.

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Billego Abbotta w rozpoczynającym się sezonie 2019/20. W pierwszej kolejce Łokietek pokonał na wyjeździe beniaminka LKS Dąb Barcin (3:2), w sobotę po zaciętym spotkaniu trójkolorowi pokonali Noteć 2:1.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli. Pomimo optycznej przewagi, zespół z Brześcia nie potrafił jej przypieczętować bramką. To udało się dopiero w 62 minucie. Dawid Marciniak wykorzystał rzut karny. W 68 minucie podanie Dawida Marciniaka perfekcyjnie wykończył Jakub Kosztowny. Łokietek prowadził już 2:0. Dwubramkowa przewaga uśpiła czujność piłkarzy z Brześcia, którzy na 10 minut przed końcowym gwizdkiem stracili pierwszego gola – zrobiło się nerwowo, a Noteć poczuła, że to spotkanie może jeszcze wygrać. Heroiczna obrona się opłaciła – Łokietek „dowiózł” wygraną do końca meczu, choć kończył to spotkanie w „dziesiątkę”.  W ciągu dwóch minut Tomek Przybysz zobaczył dwie żółte kartki  (88′ i 90′) i musiał opuścić boisko.

Agresywna gra zebrała swoje żniwo. Po ostatnim gwizdku wiedzieliśmy, że trzech naszych piłkarzy może nie zagrać w kolejnym meczu z powodu urazów.

Za tydzień Łokietek zmierzy się w Osięcinach z Ziemowitem. Pojedynek derbowy zaplanowano na sobotę na godzinę 14.