Memoriał Wasielewskiego coraz bliżej

26 maja po raz kolejny wystartuje bieg uliczny im. Czesława Wasielewskiego. Podobnie jak rok temu, start zlokalizowany będzie w Lubrańcu a meta w Brześciu Kujawskim.

Memoriał upamiętniający lekkoatletę, Czesława Wasielewskiego odbędzie się już po raz piąty. Podobnie jak w roku ubiegłym bieg zorganizowany zostanie we współpracy z sąsiednią gminą Lubraniec – biegacze wystartują z Lubrańca a bieg skończą na stadionie miejskim w Brześciu Kujawskim.

Po raz kolejny wyniki biegu głównego klasyfikowane będą do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, będzie też wyjątkowa kategoria:

W tym roku obchodzimy swój pierwszy mały jubileusz, albowiem na starcie spotykamy się po raz piąty. Po raz trzeci natomiast Memoriał im. Czesława Wasielewskiego jest częścią cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, co świadczy o tym, że nasz bieg jest bardzo dobrze oceniany przez zawodników. Wyjątkowości tegorocznemu wydarzeniu nadaje fakt, że zorganizowane zostanie w Dzień Matki – stąd też utworzyliśmy dodatkową kategorię, dedykowaną naszym wspaniałym, biegającym Mamom. W tym roku nowością jest również kategoria zawodników o imieniu Czesław. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, niespodzianek i fantastycznej, rodzinnej atmosfery – usłyszeliśmy od sekretarza klubu, Justyny Gruszeckiej.

Ponadto wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z okazji 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotował niespodziankę dla zawodnika, który jako setny wbiegnie na metę. 

ZAPISY do biegu głównego
Do 23 maja organizator zapewnił możliwość zapisania się na bieg poprzez formularz online dostępny na stronie www.super-sport.com.pl/zapisy. Po tym terminie udział w biegu możliwy będzie tylko po rejestracji w dniu zawodów. Konieczne jest opłacenie startu. W zależności od terminu wpłat wpisowe wynosi 30, 40 i 50 zł. Organizatorzy przewidzieli zniżki dla seniorów oraz osób którzy w biegu biorą udział już po raz kolejny – szczegóły określa regulamin.

Memoriał im. Czesława Wasielewskiego to jednak nie tylko bieg uliczny na 10 kilometrów. Na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim od samego rana odbywać się będą również biegi memoriałowe dla dzieci. Ostatnie lata pokazują, że cieszą się one dużą popularnością wśród najmłodszych i ich rodziców, którzy niejednokrotnie biegną w ślad za swoimi pociechami. Warto wziąć w nich udział, tym bardziej, że każde dziecko otrzyma medal.

Zainteresowani więcej informacji uzyskają na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem: http://memorial.brzesckujawski.pl/

Polecamy

Wspierają Nas