Pewna wygrana z Wisłą Dobrzyń

W 7 serii spotkań kujawsko-pomorskiej ligi okręgowej, grupy II, GKS Łokietek pewnie pokonał zespół Wisły Dobrzyń 4:0. Łokietek wrócił na pozycję lidera.

Mecz z Wisłą Dobrzyń nie zapowiadał się tak łatwo. Podopieczni Marka Bolimowskiego przed potyczką z Łokietkiem zajmowali wysokie, 4 miejsce w tabeli i kibice mogli spodziewać wyrównanego meczu. Tak jednak nie było, od początku to zwodnicy z Brześcia narzucili swój sposób gry i zdominowali dobrzyńską Wisłę. Już w 7 minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Jakub Kosztowny i to on wpisał się na listę strzelców jako pierwszy. Choć Łokietek dominował to dobra dyspozycja bramkarza Wisły, Krystiana Niklasa odwlekała w czasie kolejne bramki dla Łokietka. Dopiero w doliczonym czasie gry Łokietek mógł cieszyć się z kolejnej bramki. Rzut karny wykorzystał Dawid Marciniak. Zawodnicy trenera Abbotta schodzili do szatni prowadząc 2:0.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. To nadal Łokietek był stroną zdecydowanie dominującą. Częste wypady Łokietka w pole karne gości zakończyły się kolejną szansą na zdobycie gola – w 59 minucie sędzia główny wskazał na „wapno”, a jedenastkę na bramkę zamienił tym razem Marcin Pałczyński. Wynik na dwadzieścia minut przed końcem spotkania ustalił Dawid Marciniak – było to jego 16 trafienie w tym sezonie.

Drużyna z Dobrzynia znajduje się obecnie w kryzysie, po dobrym początku ligi podopieczni Marka Bolimowskiego złapali zadyszkę i nie wygrali trzech ostatnich meczów. – Dzisiejszego dnia rywal był od nas o klasę lub dwie lepszy – tak podsumowano grę Łokietka na fanpage’u Wisły Dobrzyń.

Po zwycięstwie nad Wisłą, Łokietek wskoczył na fotel lidera ligi okręgowej. Należy jednak pamiętać, że druga w tabeli Notecianka Pakość nie rozegrała swojego meczu z Szubinianką.