Przygotowania do piłkarskiej wiosny

GKS „Łokietek” intensywnie przygotowuje się do wiosennych rozgrywek w grupie II kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej. Do startu rundy rewanżowej pozostał miesiąc, tymczasem drużyna z Brześcia Kujawskiego nie spoczywa na laurach i ciężko trenuje, by wiosną bronić tytułu lidera tabeli.

Tegoroczny, zimowy okres przygotowań wygląda inaczej niż dotychczas. Pierwotny plan treningów zaburzyły wprowadzone obostrzenia oraz wyjątkowo niskie tej zimy temperatury. Dzięki wytężonej pracy sztabu szkoleniowego, zawodnikom „Łokietka” udało się jednak pozostać w treningu i m.in. rozegrać cenny sparing  z drugoligowym KKS Kalisz.

Na nadchodzący tydzień trener Abbott zaplanował trzy spotkania kontrolne. Przeciwnikami naszej drużyny będą: Stoczniowiec Płock (15.02, godz. 19:15, Płock), GKS Fabianki (17.02, godz. 20:00, OSiR Włocławek) oraz Unia Solec Kujawski (20.02, godzina i miejsce do ustalenia).

Wiosną w drużynie Billy’ego Abbott’a nie zobaczymy Pawła Zaranka, który definitywnie przeszedł do drużyny Zdrój Ciechocinek oraz Jakuba Stawickiego, który przez najbliższe pół roku wspomoże drużynę Kujawiaka Kowal w walce o utrzymanie w IV lidze. Do pierwszej drużyny dołączyli kolejni młodzi wychowankowie Klubu.

Przypomnijmy, rewanżowe wiosenne rozgrywki ruszają w marcu. Po dotychczasowych meczach w sezonie 2020/2021 GKS „Łokietek” Brześć Kujawski ma 47 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w piątoligowej tabeli i utrzymuje 3 punktową przewagę nad wiceliderem, Notecianką Pakość.

Polecamy

Wspierają Nas