Przygotowania w pełni i nowe twarze!

Przygotowania do sezonu 2022/23 idą pełną parą. Pierwszy zespół rozegrał już w sumie 6 sparingów i trenuje już od 4 tygodni w pełnym składzie. Do drużyny seniorów dołączyło trzech zawodników!

Przygotowania do sezonu wystartowały 7 lipca od klasycznej „gierki”, jednak przez pierwszy tydzień zespół zdziesiątkowała choroba i wielu zawodników było niedostępnych. W pierwszym test meczu Łokietek zmierzył się z rezerwami KS Kutno.  Trener Billy Abbott na mecz z KS Kutno, do kadry meczowej włączył kilku zawodników z B-klasowej drużyny rezerw i kilku zawodników U-15. Mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla zespołu KS Kutno II.

W kolejnym tygodniu przygotowań do zespołu dołączali kolejni zawodnicy, którzy wracali po absencji chorobowej. Z zespołem trenowali również nowi/starzy piłkarze, a mianowicie Dawid Kwiatkowski, Bartosz Czyżewski i Michał Ciesielski.

Popularny „Czyżyk”, to dobrze znany zawodnik, który już występował w naszych barwach i w poprzednim sezonie był wypożyczony do IV ligowej Włocłavii Włocławek, gdzie był jednym z podstawowych zawodników. Włocłavia była o włos od awansu do III ligi. Bartosz może występować na pozycji środkowego obrońcy lub lewego obrońcy. Jest wychowankiem Lidera Włocławek.

Natomiast Dawid Kwiatkowski, to wychowanek Kujawiaka Kowal, gdzie spędził większość swojej piłkarskiej przygody. Z powodzeniem grał również w III i IV lidze w barwach Włocłavii Włocławek. „Kwiato” może grać praktycznie na wszystkich ofensywnych pozycjach, jednak od początku przygotowań z zespołem balansuje po między pozycją nr. 9 i nr. 10.

Z wypożyczenia wrócił również bramkarz Michał Ciesielski, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Wiśle Dobrzyń, a wcześniej wypożyczany był m.in. do Kujawianki Izbica.

Z nowymi zawodnikami i wracającymi po rekonwalescencji podopieczni Billego Abbotta rozegrali kolejny sparing, tym razem z Kujawiakiem Kowal. Zespół nieco zmienił swoje oblicze, pojawiły się nowe rozwiązania taktyczne co będzie widoczne w nowym sezonie. Po ciekawym meczu Łokietek uległ Kujawiakowi 4:2.

Od 18 lipca treningi wznowiła również nasza drużyna rezerw, która w tym sezonie będzie prowadzona przez trenera Marcina Pałczyńskiego. W kolejnym tygodniu Łokietek rozegrał dwa sparingi. Pierwszy z nich, na wyjeździe został rozegrany z drużyną Kujawy Markowice. Mecz odbył się w nietypowym wymiarze czasowym – 4×30 minut. W tym meczu udział wzięli zawodnicy drużyny rezerw, drużyny U-15 oraz pierwszego zespołu. Ostatecznie wynik okazał się nieco „hokejowy”, ponieważ ulegliśmy gospodarzom z Markowic aż 12:4.

Kilka chwil po meczu w Markowicach, kolejny test mecz odbywał się już Brześciu Kujawskim. W „Grodzie Łokietka” podejmowaliśmy drużynę Victorii Czernikowo. Wynik tego sparingu to 11:5. Warto zaznaczyć, że w tym meczu również wzięli udział piłkarze z drużyny „trampkarzy”.

27 lipca na swoim boisku podejmowaliśmy pobliskie LTP Lubanie, czyli rywala zza miedzy z ligi okręgowej. Łokietek wygrał ten mecz 10:0.

W ubiegły weekend u siebie gościliśmy zespół Polonii Golina, który występuje w Red Box V lidze, w grupie Wielkopolskiej. W poprzednim sezonie Polonia awansowała z pierwszego miejsca z ligi okręgowej, z grupy Wielkopolska IV. W tym meczu trzon zespołu zagrał już znaczną ilość minut. Wynik tego spotkania to 5:1.

W kolejny weekend Łokietek rozegra najprawdopodobniej dwa sparingi. Jednym z przeciwników będzie Victoria Smólnik, natomiast nadal poszukiwany jest drugi sparingpartner.

Polecamy

Wspierają Nas