Remis wyrwany w ostatniej minucie. Popieliński odchodzi, Pałczyński daje remis

Remisem 2:2, zakończył się mecz 14 kolejki V ligi pomiędzy Łokietkiem a Szubinianką Szubin. Remis dla Łokietka uratował w ostatniej minucie Marcin Pałczyński.

Z racji tego, że mecz rozgrywany był w przeddzień 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości piłkarzy obu ekip na boisko wyprowadziły dzieci na co dzień trenujące w grupach młodzieżowych. Podobnie jak w roku ubiegłym, piłkarze i kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego – kibice z Brześcia i Osięcin odpalili biało-czerwone race.

Chwilę przed pierwszym gwizdkiem piłkarze i kibice pożegnali Radosława Popielińskiego, który dziś rozegrał swój ostatni mecz w barwach Łokietka – o powodach takiej decyzji pisaliśmy tutaj.

Pierwszą bramkę zdobyli piłkarze z Brześcia. W 23 minucie do bramki Gości trafił Dawid Marciniak. Na przerwę Łokietek schodził z prowadzeniem 1:0.

Po wznowieniu do szybkiego wyrównania doprowadzili Goście z Szubina. Michała Ciesielskiego w 48 minucie pokonał Robert Jurek. Wynik 1:1 utrzymywał się bardzo długo. W 84 minucie ponownie do bramki Łokietka trafił Jurek – Łokietek musiał gonić wynik a czasu do zakończenia meczu pozostało niewiele. Nie mogło być inaczej – w ostatniej minucie meczu wyrównanie Łokietkowi dał, nie kto inny, tylko Marcin Pałczyński. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.