Środowe granie w Kruszwicy

W środę, 19 maja GKS Łokietek rozegra mecz ligowy w ramach 29 kolejki ligi okręgowej. Przeciwnikiem „trójkolorowych” będzie Gopło Kruszwica.

W środowe późne popołudnie zawodnicy z Brześcia Kujawskiego staną przed szansą na przełamanie trwającej od trzech kolejek niemocy. W trzech ostatnich meczach GKS Łokietek zdobył tylko 2 punkty (remis z LTP i Notecią oraz porażka ze Zdrojem), najwyższy więc czas na konkretną zdobycz punktową w postaci kompletu punktów. Każda kolejna strata punktów prawdopodobnie będzie kosztować Łokietka utratę drugiego miejsca i skomplikuje szansę GKSu na awans z pierwszego miejsca.

Środowy rywal Łokietka, Gopło Kruszwica, zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy znad Gopła zgromadzili na swoim koncie 46. punktów – 15 razy zwyciężali, raz zremisowali, 9. meczów zakończyło się porażkami. Początek rundy wiosennej Gopło miało trudne ale ostatnie mecze wskazują, że to już historia – zawodnicy spod Mysiej Wieży wygrali cztery ostatnie spotkania. To sygnał dla Łokietka, że środowy mecz w Kruszwicy nie będzie dla Łokietka tak łatwy jak jesienią. Wówczas, w Brześciu Kujawskim, Gopło zostało rozbite 8-1.

Na mecz z Gopłem do składu wracają: Szymon Bołkowiec i Michał Skonieczny, którzy nie mogli zagrać ze Zdrojem ze względu na kartki.

Już tylko trzy ekipy walczą o awans. Potknięcia Łokietka doprowadziły do ciekawej sytuacji w górnej części tabeli. Do walki o awans realnie włączyła się ekipa Zdroju Ciechocinek. Teraz wszystkie trzy zespoły: Notecianka, Łokietek i Zdrój mają jednakowe szanse na awans z pierwszego miejsca.

Mecz 29 kolejki ligi okręgowej pomiędzy Gopłem Kruszwica a GKS Łokietek odbędzie się w środę, 19 maja o godzinie 18.00 na stadionie miejskim w Kruszwicy.

Polecamy

Wspierają Nas