Strzelił 16 bramek, trzykrotnie kończył z hat-rickiem. Billy Abbott jesiennym królem strzelców

Zakończyły się rozgrywki włocławskich a-klas. Wiadomo już, które drużyny zimę spędzą na fotelach liderów, wiemy również kto został najskuteczniejszym strzelcem w poszczególnych grupach. Zawodnikiem, który strzelił najwięcej bramek jest Billy Abbott, oczywiście z Łokietka.

Kilka lat temu jedyna w okręgu włocławskim A-klasa została „zreformowana”. Rozwiązano też B-klasę, a zespoły z niej wymieszano z tymi z a-klasy. Byłoby ich w sumie grubo ponad 20, dlatego związek utworzył dwie grupy robiąc w ten sposób z przedostatniej dotychczas ligi, ostatnią. Istnieją więc dwie grupy popularnej „serie A”, a jeśli są dwie a-klasy to musi być też dwóch liderów. W grupie pierwszej na prowadzeniu znaleźli się Zjednoczeni z Piotrkowa Kujawskiego, ale to wiadomym stało się dopiero po ostatniej kolejce zmagań. Zjednoczonym, którym trzy punkty przyszły łatwo (goście nie dojechali) pomogły inne drużyny, które punkty pogubiły.

W drugiej grupie występują rezerwy Łokietka. Oprócz naszej drużyny o tytuł mistrza bije się jeszcze 10 innych zespołów. Przed sezonem jako faworyta stawiano Kujawiaka Kruszyn, który rozczarował i po rundzie jesiennej zajmuje dopiero 5 miejsce. Liderem została Tłuchowia Tłuchowo. Łokietek skończył na 6 miejscu.

CIEKAWE: Niechlubny rekord żółtych kartek należy do nich!

Najwięcej bramek w pierwszej a-klasie strzelił Jakub Chojnacki (Piast Bądkowo), było ich 15. W grupie „łokietkowej” najskuteczniejszy był Billy Abbott, który 16 razy pokonywał bramkarzy i aż trzykrotnie kończył mecz z hat-rickiem. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Łokietka II jest Piotr Gałka (5 bramek.) Ciekawym wydarzeniem z udziałem rezerw Łokietka był mecz z GKS Fabianki – kibice zobaczyli wtedy 17 bramek, a spotkanie zakończyło się wygraną Łokietka II 9-8.

Zmagania włocławskich A-klas powrócą dopiero pod koniec marca. Sytuacja w tabelach i małe różnice pomiędzy zespołami zapowiadają emocje do samego końca, tym bardziej, że większość zespołów zachowało szanse na zdobycie mistrzostwa.

Polecamy

Wspierają Nas