To będzie ważne wzmocnienie w defensywie Łokietka

Na chwilę przed inauguracją rozgrywek ligowych w sezonie 2019/20 potwierdzony został transfer, który wzmocni linie obronną brzeskiego zespołu. Do Łokietka przechodzi Łukasz Lewandowski.

Łukasz Lewandowski wraca do Łokietka po kilkuletniej przerwie. Łukasz reprezentował barwy brzeskiego zespołu w czasie, gdy występowaliśmy w IV lidze. Później postanowił grać we Włocłavii Włocławek i to właśnie z Włocłavii przechodzi do Łokietka na zasadzie transferu definitywnego. Dlaczego postanowił wrócił do Łokietka?

–  Powrót do Brześcia był planowany od dłuższego czasu, z trenerem rozmawiałem od marca na temat powrotu . Udało się za co dziękuję, że dano mi drugą szansę . Powodem przyjścia były moje problemy osobiste i zdrowotne które męczą mnie od długiego czasu przez które nie byłem w stanie funkcjonować zarówno w życiu codziennym jak i sportowym. Wiedziałem, że Brześć pod każdym względem, psychicznym i fizycznym jest najlepszym rozwiązaniem . Tutaj powoli odbudowuje się jako zawodnik, czuje wsparcie i opiekę której potrzebuję. Nie przyszedłem tu się tylko podleczyć i odbudować lecz zostać tu i pomoc jak tylko będę mógł i w miarę moich możliwości . Tutaj zakończę już swoją zabawę z piłką. Na koniec chciałbym podziękować jeszcze raz całemu klubowi za możliwość bycia na nowo z wami i w szczególności Bartkowi Gralewskiemu, któremu uprzykrzam codzienność męcząc go pracą, która wkłada aby postawić mnie na nogi a to jest nie lada wyzwanie! Dziękujęopowiada Łukasz Lewandowski

Choć jak podkreśla Łukasz, nie jest on jeszcze w pełni przygotowany, to sparingi rozegrane w okresie przygotowawczym już pokazały, że będzie on dużym wzmocnieniem w obronie. 

Łukasz najlepiej czuje się jako środkowy obrońca, może również grać na lewej obronie. Przewidujemy, że własnie na tej pozycji będzie występował najczęściej.

Polecamy

Wspierają Nas