Trzeba pokonać Mień, by myśleć o podium

W 15 kolejce ligi okręgowej Łokietek podejmie „u siebie” Mień Lipno. Obie drużyny w tym roku już ze sobą grały, wówczas w meczu pucharowym lepszy był Łokietek. Jeśli w sobotę podopieczni Billego Abbotta wygrają raz jeszcze na pewno utrzymają wysoką czwartą lokatę w tabeli, a w przypadku przegranej LTP w Kruszwicy, zimę mogą spędzić nawet na podium.

Rozgrywki jesienne zbliżają się do końca. Sobotnie spotkanie Łokietka z Mieniem Lipno będzie ostatnim meczem naszej drużyny w tym roku. Zmagania ligowe wrócą dopiero w marcu. Warto z drużyną pożegnać się osobiście oglądając mecz na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim.

Sobotnim przeciwnikiem Łokietka będzie Mień Lipno, drużyna, z którą piłkarze z Kujaw już grali w tym roku. Obie ekipy spotkały się w Pucharze Polski, wtedy to lepszy okazał się Łokietek, ale rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka (8:5). Po 14 rozegranych kolejkach o drużynie z Lipna można powiedzieć już coś więcej. Zespół Mienia to beniaminek, który zajmuje 11 pozycje w ligowej tabeli, na co złożyły się 4 zwycięstwa i 4 remisy. Blisko 70 procent wszystkich punktów stanowią te zdobyte przed własną publicznością, na wyjeździe podopieczni Marcina Bartczaka zdołali wygrać tylko jeden mecz. Drużyna z Lipna w defensywie mocno kuleje, gorzej w tym elemencie spisuje się tylko Szubinianka i Ziemowit. Nie należy jednak Lipnowian lekceważyć, choćby przez wzgląd na szalony mecz Łokietka z Mieniem w Pucharze Polski.

Łokietek po dwóch ostatnich zwycięstwach powrócił na 4 miejsce w lidze i jeśli sobotni mecz z Mieniem zakończy się zwycięstwem naszej drużyny to na pewno utrzymamy tę pozycję. W sprzyjających okolicznościach zespół z Brześcia może nawet wskoczyć na podium, do tego potrzebne jest dodatkowo zwycięstwo Gopła nad LTP. Łokietek do meczu z Mieniem Lipno przystąpi bez Erwina Mętlewicza, który pauzować będzie za żółte kartki.

W dniu meczowym dla kibiców przeprowadzimy konkursy z nagrodami. W trakcie meczu prowadzony będzie konkurs rodzinny „Zabierz rodzinę na mecz”, w którym można zdobyć voucher o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie winnersklep.pl – o szczegółach można przeczytać tutaj. Dla odważnych przeprowadzimy również konkurs w przerwie.

Jesienna aura to już chłodniejsze dni, dlatego na meczu Łokietek – Mień Lipno dostępna będzie dla wszystkich darmowa gorąca herbata.

Mecz 15 kolejki pomiędzy Łokietkiem a Mieniem Lipno odbędzie się w sobotę, 16 listopada na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Pierwszy gwizdek o godzinie 11. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

łokietek mień lipno

Polecamy

Wspierają Nas