Uraz Pałczyńskiego w meczu przeciwko Cuiavii

W piątym sparingu Łokietek wysoko uległ czwartoligowej Cuiavii Inowrocław. Wysoka porażka 9:1 nie oddaje jednak w pełni przebiegu gry. W pierwszych 45 minutach urazu doznał kapitan Łokietka, Marcin Pałczyński.

Łokietek na mecz z Cuiavią pojechał bez podstawowego bramkarza Jakuba Stawickiego, zamiast niego w bramce wystąpił Adrian Sołtysiński. W pierwszej połowie Łokietek stracił 3 bramki głównie po błędach defensywy, która tego dnia w Inowrocławiu musiała nie tylko radzić sobie bez podstawowego bramkarza ale również bez stopera Łukasza Lewandowskiego (kontuzja) i Macieja Pałczyńskiego (sprawy osobiste). Mimo starty trzech bramek, gra w pierwszej części meczu długimi fragmentami była wyrównana. Niestety w pierwszej odsłonie spotkania urazu doznał kapitan brzeskiego zespołu Marcin Pałczyński, który przez najbliższe kilka tygodni nie będzie mógł kontynuować gry (uraz w okolicach kostki).

W drugiej połowie, podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych, trener Abbott dał pograć młodym wychowankom, co brutalnie wykorzystał czwartoligowiec.

Bramkę dla Łokietka zdobył z rzutu karnego Bartosz Trzeciak.

Łokietek wystąpił w składzie: Sołtysiński – Bołkowiec, Kosztowny, Kłobukowski, Kamiński – K. Gałka, Marcin Pałczyński, Dorsz, – Trzeciak, Kraszewski, Marciniak. Na zmiany weszli Mętlewicz, Przybysz, Abbott, Kubiak, Drążkowski, Boniec, Smoliński, P. Lewandowski.