W wakacje dzieci się nie nudziły. Łokietek organizował dla nich zabawy z piłką

Wakacje minęły, za nami już pierwszy tydzień nowego roku szkolnego, ale my na chwilę wrócimy do tego co działo się w Brześciu Kujawskim w ramach wakacyjnej akcji „Łokietek wychodzi na miasto”, zorganizowanej we współpracy z firmą LPP.

W drugiej połowie lipca wystartowała akcja pn. „Łokietek wychodzi na miasto”, której partnerem została firma LPP. We współpracy z cenionym w branży odzieżowej przedsiębiorstwem przez blisko półtora miesiąca Łokietek zorganizował 11 spotkań z dziećmi z terenu Gminy Brześć Kujawski, każde w innej lokalizacji. Zabawy odbywały się na osiedlach w obrębie miasta oraz w mniejszych miejscowościach z terenu gminy. Przedsięwzięcie, które wyciągnie dzieciaków z domów, pozwoli im się lepiej zintegrować i być może reaktywuje spontaniczne granie w piłkę zostało zorganizowane po raz pierwszy, ale uśmiechy i radość dzieci ze wspólnej zabawy każą myśleć organizatorom o kolejnej edycji.

– Nadrzędnym celem naszej akcji było pokazanie dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy, że nie tylko stadion czy orlik może być miejscem wspaniałej zabawy z piłką nożną. Łokietek, wychodząc na miasto, spotkał się z ogromem radości i zaangażowania dzieciaków, co jest dla nas sygnałem, że w kolejnych latach warto podobne inicjatywy organizować i sukcesywnie uzupełniać ofertę sportową dla naszych młodych mieszkańców – zapowiedziała Justyna Gruszecka, Prezes Zarządu GKS Łokietek.

Łokietek spotykał się z dziećmi w 11 lokalizacjach na terenie gminy. W każdym z tych miejsc animatorzy przeprowadzili zabawy i konkurencje z piłką. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: zdobywały punkty kopiąc piłkę w odpowiednie pola „tarczy” czy trafiając piłkami do celu z różnych odległości. Nie zabrakło piłkarskich berków i meczu piłki nożnej na koniec zajęć.

Zdarzały się takie miejsca, w których dzieci tak były zaabsorbowane naszymi zajęcia, że ciężko było zakończyć spotkanie z nimi. Tak było między innymi w sołectwie Rzadka Wola. Dzieciaki przyjęły nas tam bardzo dobrze, bawiliśmy się z nimi świetnie. Oczywiście podziękowania należą się również rodzicom dzieciaków, którzy wraz z Panią Sołtys zorganizowali na boisku mały piknik. Z pewnością odwiedzimy to miejsce w przyszłym roku  – zapowiadają trenerzy Łokietka.

Akcja „Łokietek wychodzi na miasto” została zorganizowana we współpracy z firmą LPP. Dzięki zaangażowaniu firmy LPP na dzieci biorące udział w akcji zawsze czekały niespodzianki.

– Pragnę serdecznie podziękować firmie LPP za zaufanie, jakim obdarzyli Rodzinę Łokietka i ufundowanie wspaniałych upominków dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji – zakończyła Justyna Gruszecka.

 

Polecamy

Wspierają Nas