Wygrywamy ze Zdrojem Ciechocinek!

Po bardzo emocjonującym meczu wygrywamy w drugiej kolejce ze Zdrojem Ciechocinek 3:1.

Podopieczni Billego Abbotta musieli radzić sobie bez odczuwającego skutki kontuzji kostki Dawida Kwiatkowskiego. Mecz od początku obfitował w kontrowersyjne decyzje sędziego. Kilka rozstrzygnięć arbitra, m.in. brak kartki za faul na Dawidzie Marciniaku doprowadziło do zaostrzenia się rywalizacji. Sędzia po kartki sięgnął dopiero po faulu Michała Skoniecznego w 25 minucie spotkania.

Mecz od początku był dość wyrównany, piłkarze Łokietka tradycyjnie starali się zdominować gości, jednak Zdrój regularnie starał się wyprowadzać mocne kontrataki, ale próbowali również zakładać skuteczny pressing.

W 30 minucie meczu wynik otworzył Piotr Szczęsny, który wykorzystał błąd w wyprowadzeniu piłki gości.

Kolejna bramka padła w 35 minucie po fenomenalnym strzale Michała Skoniecznego z połowy boiska! Zauważył on, że bramkarz gości stoi wysunięty przed bramką i z prostego podbicia skierował piłkę w okienko.

Na przerwę schodziliśmy zatem z przewagą dwóch bramek.

Po zmianie stron gra nadal wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie. Jednak goście nie zamierzali składać broni i dążyli do bramki kontaktowej. W 66 minucie udało im się pokonać Michała Ciesielskiego.

Wynik ustalił w ostatnich minutach meczu Dawid Marciniak, który wykończył podanie ze stałego fragmentu gry od Erwina Mętlewicza. Z decyzją o przyznaniu rzutu wolnego bardzo nie zgadzali się zawodnicy i sztab gości, którzy uważali, że sędzia liniowy się pomylił i w  tej konkretnej sytuacji nie było spalonego. Ciężko w tej chwili ocenić decyzję arbitra, jednak to zawodnicy i sztab z Ciechocinka byli na wysokości arbitra liniowego.

Ostatecznie Łokietek wygrał po emocjonującym meczu 3:1 i po dwóch kolejkach mamy komplet punktów!

Dziś po meczu mieliśmy również okazję złożyć życzenia naszej wspaniałej Pani Fotograł Becky Abbott, która kilka dni temu obchodziła 18 urodziny. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Becky!