Wysokie zwycięstwo Łokietka i wpadka Notecianki

Na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej rozstrzygnęła się walka o tytuł mistrza jesieni w drugiej grupie klasy okręgowej. Po porażce Notecianki Pakość zimę na fotelu lidera spędzi GKS Łokietek. Szansę na drugą pozycję zachował Zdrój.

Zawodnicy GKS Łokietek konsekwentnie realizują zadanie jakie na ten sezon postawił przed nimi trener Billy Abbott. W sobotę młody zespół Łokietka zrobił kolejny, mały krok w kierunku IV ligi wysoko wygrywając z rezerwami Pogoni Mogilno 7:0. Po raz kolejny cztery bramki zdobył najlepszy strzelec na boiskach kujawsko-pomorskich klas okręgowych Dawid Marciniak. Wynik meczu podwyższyli: Jakub Kosztowny, Michał Skonieczny i Erwin Mętlewicz. Wysoka wygrana smakuje lepiej w parze z pierwszą porażką Notecianki Pakość, po której GKS Łokietek pewny jest tytułu najlepszej drużyny w „okręgówce” na półmetku ligi.

Idąca krok w krok z Łokietkiem Notecianka Pakość nie ustrzegła się błędu i w przedostatnim meczu tej jesieni przegrała 2:1 z Notecią Łabiszyn, tym samym zawodnicy Kamila Kali postawili się w bardzo trudnej sytuacji na kolejkę przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek. W ostatnim meczu jesienią Notecianka zagra ze Zdrojem Ciechocinek a wynik tego spotkania decydować będzie o tym, który z zespołów zajmie pozycję wicelidera na półmetku.

Pozycja w połowie ligowych zmagań może okazać się cenna w perspektywie dalszej, rządowej walki z pandemią koronawirusa. Kluby doskonale pamiętają w jaki sposób dokonywane były awanse minioną wiosną, po tym jak rozgrywki niższych lig zostały wstrzymane. Sezon nie został dokończony a o tym, który zespół zagrał na wyższym poziomie decydowała pozycja z pierwszej części sezonu.

Zanim jednak drużyny rozpoczną przerwę zimową czeka je jeszcze ostatni mecz. GKS Łokietek w sobotę wybierze się do Inowrocławia, gdzie rozegra mecz z tamtejszą Goplanią.