W Wielką Sobotę zagramy z wielką Wdą Świecie

W tym roku do tradycyjnych przygotowań świątecznych dołącza wyjątkowe wydarzenie sportowe. W ramach XXI kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi, GKS Łokietek podejmie lidera rozgrywek – drużynę Wdy Świecie. Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

GKS Łokietek, po trzech przegranych meczach z rzędu (z Notecią Łabiszyn, Spartą Brodnica oraz Pogonią Mogilno), zajmuje 15. miejsce w tabeli z 21 punktami, co umiejscowiło drużynę z Brześcia w trudnej sytuacji w walce o utrzymanie. Mimo to, różnica punktowa pomiędzy Łokietkiem a zespołami na miejscach 12-14 jest na tyle mała, że szanse na poprawę pozycji w tabeli są realne. Za Łokietkiem znajduje się Chełmnianka, która ma 9 punktów mniej.

Tymczasem Wda Świecie przybywa do Brześcia Kujawskiego jako bezdyskusyjny lider rozgrywek. Ich dominacja w lidze jest zauważalna na każdym kroku – od imponującej defensywy, która traci średnio zaledwie nieco pół bramki na mecz, po skuteczność w ataku, która pozwoliła im zgromadzić solidną przewagę punktową nad resztą stawki (9 punktów przewagi nad wiceliderem). Wda jest zespołem, który na tym etapie sezonu zdaje się być na najlepszej drodze do awansu do III ligi.

To starcie będzie testem charakteru dla GKS Łokietek. Mierząc się z liderem, mają szansę udowodnić, że pomimo obecnej pozycji w tabeli, nadal są groźnym przeciwnikiem, zdolnym do niespodzianek. Warto przypomnieć, że w rundzie jesiennej to właśnie Łokietek był w stanie znaleźć drogę do siatki Wdy (jesienią 4-1).

Mecz XXII kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi pomiędzy GKS Łokietek a Wdą Świecie odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia o godzinie 11:00. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

 

Partnerzy

Przyjaciele Łokietka

Partner techniczny

Polecamy

Wspierają Nas