Brześć Kujawski gminą pięściarskich talentów

Podopieczni trenera Jarka Kapelińskiego od kilku lat skutecznie wzmacniają markę „Łokietka” na bokserskiej mapie Polski. Od ostatniego sukcesu Mateusza Ratkiewicza, który w grudniu ubiegłego roku zdobył Mistrzostwo Polski, na koncie naszych bokserów pojawiają się kolejne duże osiągnięcia.

Początek roku to czas wytężonej pracy zarówno dla trenera, jak i zawodników sekcji bokserskiej GKS „Łokietek”. Systematyczne treningi i udział w sparingach zaowocowały dwoma złotymi medalami, zdobytymi podczas Indywidualnych Mistrzostw Kujawsko-Pomorskiego OZB Młodzików-Młodziczek Kadetów i Juniorów w Boksie, które odbyły się w dniach 26-28 lutego br. w Ciechocinku. Najwyższe podium na zawodach zdobyli: Mateusz Ratkiewicz oraz Aleks Lewandowski.

W iście królewskim stylu brzescy pięściarze wzięli udział w gali boksu Queensberry Polska, która odbyła się 5 marca br. na zamku w Gniewie. Podczas wydarzenia swoje umiejętności zaprezentował Aleks Lewandowski, który boksując ze starszym i utytułowanym zawodnikiem z Koszalina postawił trudne warunki, które zaowocowały remisem. Myślę, że wynik walki był jak najbardziej uczciwy, teraz odpowiednio wyciągnięte wnioski pozwolą na jeszcze lepszy boks w wykonaniu Aleksa – podsumował walkę trener, Jarek Kapeliński

Trenerowi Kapelińskiemu powodów do dumy nie brakuje. W tym roku dwóch jego zawodników: Aleks Lewandowski i Mateusz Ratkiewicz, otrzymało powołanie Polskiego Związku Bokserskiego do kadry narodowej. Wisienką na torcie pozostaje informacja, że wychowanek „Łokietka” Krzysztof Wojciechowski, jako pierwszy zawodnik w historii naszego Klubu, podpisał kontrakt z grupą zawodową Babilon i tym samym przeszedł na boks zawodowy.

Polecamy śledzić działania sekcji bokserskiej na Facebooku, prowadzonym przez trenera Jarka:

https://www.facebook.com/Brzeski-Klub-Bokserski%C5%81okietek-Brze%C5%9B%C4%87-Kujawski-1572244079666114

Jesteśmy pewni, że w tym roku jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczą!

Polecamy

Wspierają Nas