Derby z nieznaczną wygraną Łokietka

W 13 kolejce ligi okręgowej GKS Łokietek po wyrównanym spotkaniu pokonał w Osięcinach Ziemowit 3:2. Bramki dla drużyny z Brześcia Kujawskiego zdobyli: Skonieczny, Bołkowiec i Zaranek. W drugiej połowie rzut karny obronił bramkarz Łokietka, Jakub Stawicki.

GKS Łokietek do Osięcin przyjechał po kolejne trzy punkty i choć przystępował do tego pojedynku jako faworyt to pierwsze minuty meczu zweryfikowały łase zapędy podopiecznych Billego Abbotta. Już w piątej minucie meczu groźną sytuację wypracowali sobie gospodarze ale ofiarna postawa Jakuba Stawickiego ustrzegła brzeski zespół przed stratą bramki. W 21 minucie meczu Łokietek nie miał już tyle szczęścia – po podaniu Szymona Gołębiowskiego do piłki doszedł Filip Sobczak, który pewnym strzałem pokonał Jakuba Stawickiego. Bramkę wyrównującą GKS Łokietek zdobył dopiero w 34 minucie, po tym jak osięcińskiego bramkarza pokonał Szymon Bołkowiec perfekcyjnie egzekwując rzut wolny. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej odsłonie zawodnicy Krzysztofa Cybulskiego konsekwentnie grali piłki do przodu i agresywnie przerywali ataki Łokietka w środkowej strefie boiska. Po jednym z długich podań, w polu karnym Łokietka znalazł się zawodnik gospodarzy, spóźniony Jakub Stawicki dopuścił się faulu, za który sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem „jedenastki” był Bartłomiej Budziszewski – piłka jednak nie znalazła drogi do bramki, po tym jak rzut karny obronił Stawicki. W 76 minucie po dograniu piłki przez Damiana Rutkowskiego, akcję Łokietka wykończył Paweł Zaranek wyprowadzając tym samym Łokietka na prowadzenie. Zespół z Osięcin zdołał jeszcze wyrównać na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą Oskara Karpińskiego. Nerwową końcówkę meczu lepiej wykorzystali zawodnicy z Brześcia Kujawskiego. W 89 minucie GKS Łokietek przeprowadził szybką akcję lewą stroną boiska, piłkę w pole karne dogrywał Marciniak a całość wykończył pewnym uderzeniem Michał Skonieczny, który ustalił wynik meczu na 2:3.

Łokietek po trudnym meczu pokonał GKS Ziemowit Osięciny 3:2. W najbliższą sobotę (31 października) GKS Łokietek rozegra mecz z Dębem Barcin. Spotkanie odbędzie się w Brześciu Kujawskim, ale bez udziału publiczności.

SKŁAD ŁOKIETKA: Stawicki – Kraszewski (60’ Kamiński), Pałczyński Maciej, Bołkowiec, Wasielewski – Mętlewicz, Kosztowny (89’ Dorsz), Zaranek (85’ Abbott), Skonieczny – Gryczewski (60’ Rutkowski), Marciniak