Dwóch reprezentantów Łokietka w kadrze Polski

Ten rok dla brzeskiego pięściarstwa jest wyjątkowy. Bokserzy Łokietka liczą się na arenie krajowej i zdobywają najważniejsze krajowe trofea. Tylko w tym roku, Wiktoria Woźniak zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży a Krystian Szymański wywalczył złoto w Pucharze Polski. Dobre występy podopiecznych trenera Jarosława Kapelińskiego znalazły wiec odzwierciedlenie w powołaniach do kadr narodowych.

Polski Związek Bokserski ogłosił wczoraj (26 listopada) powołania zawodników na zgrupowanie kadry Polski juniorów w Gródku nad Dunajcem. Na liście podstawowej znalazł się zawodnik Łokietka Brześć Kujawski Krystian Szymański. To ogromne wyróżnienie dla naszego zawodnika oraz trenera Jarosława Kapelińskiego, który potwierdza, że powołanie do kadry to efekt pracy jaką wkłada Krystian w treningi i jego charakteru.

– Ogrom pracy włożony przez Krystiana w efekcie zaprocentował powołaniem go do kadry Polski. Mimo kilku porażek, których Krystian doznał potrafił się szybko podnieść i nie ustępował w dążeniu do celu. Powołanie na zgrupowanie kadry narodowej będzie na pewno dodatkowym motywatorem dla niego i potwierdzeniem, że warto realizować marzenia mimo przeszkód jakie napotykamy po drodzepowiedział Nam trener Jarosław Kapeliński.

W październiku, Krystian Szymański pokazał się z bardzo dobrej strony podczas odbywającego się w Poznaniu Pucharu Polski juniorów. W bardzo mocno obsadzonych zawodach Szymański w finale pokonał obecnego mistrza Polski Oliwiera Zamojskiego. Złoto na tych zawodach na pewno rozwiało wątpliwości sztabu kadry co do formy Szymańskiego. Obok naszego zawodnika powołanie w kategorii do 64 kg otrzymał również Zamojski.

W ramach zgrupowania kadry juniorów Szymański weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o „Złotą Rękawice Wisły”, który odbędzie się w Krakowie.

Krystian Szymański to już drugi zawodnik Łokietka, który w ostatnim czasie reprezentuje Polskę. Wcześniej występy z orzełkiem na piersi odnotowywał Adrian Lewandowski startujący w rywalizacji kadetów.

Zgrupowanie kadry narodowej juniorów potrwa od 5 do 15 grudnia. Krystianowi życzymy jak najlepszych wyników.

Polecamy

Wspierają Nas