Dzieci z Brześcia na lekkoatletycznym cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” w Warszawie

W minioną sobotę dzieci z terenu Brześcia Kujawskiego pod opieką trenera Leszka Lewandowskiego wzięły udział w biegach z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”. Biegi odbyły się na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

W imprezie wzięło udział aż piętnaścioro dzieci z Brześcia Kujawskiego. Zawodnicy rywalizowali na różnych dystansach od 600 do 800 metrów. W wydarzeniu wzięli udział: Małgosia Gałka, Ewelina Janczak, Ola Jasińska, Paulina Kacprzyk, Patrycja Kieszkowska, Wiktoria Sobieraj, Marta Kwaśniak, Zuza Kwaśniak, Dominik Lewandowski, Julka Majewska, Zuza Pawłowska, Zuza Skierska, Laura Szymańska, Dominika Wodzyńska i Tomasz Żurański.

„Lekkoatletyka dla każdego” to ogólnopolski program powstały z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są z różną częstotliwością dostosowaną do wieku dzieci w różnych ośrodkach w Polsce. Jednostki treningowe prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego wyłonimy tych najzdolniejszych, którzy finalnie będą reprezentować Polskę na światowych arenach – czytamy w komunikacie organizatora.

Koordynatorem projektu „Lekkoatletyka dla każdego” w Brześciu Kujawskim jest trener Leszek Lewandowski, który zajęcia z dziećmi prowadzi 3 razy w tygodniu na Stadionie Miejskim – poniedziałek, środa i piątek w godzinach od 17 do 18.30. Zachęcamy do wzięcia udziału w ćwiczeniach.

Program jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu firm. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

 

Polecamy

Wspierają Nas