Fenomenalne zwycięstwo nad Gopłem

Tak wysokiego zwycięstwa się nie spodziewano. GKS Łokietek w 12 kolejce ligi okręgowej pokonał Gopło Kruszwica 8:1.

Jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów 12 kolejki ligi okręgowej zakończył się imponującym zwycięstwem Łokietka Brześć Kujawski. Podopieczni Billego Abbotta nie dali żadnych szans rywalom z Kruszwicy gromiąc ich 8:1 – to najwyższe zwycięstwo „trójkolorowych” w tym sezonie.

Po raz kolejny, w przeciągu kilku tygodni, GKS Łokietek rozgrywał mecz z wymagającym rywalem z górnej części tabeli. Po zwycięstwach nad Notecią (6:1) i Zdrojem (3:1) zawodnicy z Brześcia Kujawskiego podjęli w minioną sobotę trzecią drużynę ligi, Gopło Kruszwica. Osłabiony kontuzjami i chorobami GKS Łokietek sprawił wszystkim kibicom ogromną niespodziankę i pokonał rywala spod Mysiej Wieży aż 8:1.

W składzie Łokietka zabrakło zmagającego się z kontuzją kapitana Marcina Pałczyńskiego i dwóch podstawowych obrońców: Łukasza Lewandowskiego i Piotra Szczęsnego. Pod nieobecność tych dwóch ostatnich w linii defensywnej zagrali Wasielewski i Kosztowny, którzy dobrze wykonali swoje zadania defensywne.

Mecz od pierwszego gwizdka był pod kontrolą zawodników z Brześcia Kujawskiego. Już w 5 minucie meczu wynik spotkania otworzył Dawid Marciniak, po tym jak odebrał precyzyjne, długie podanie od Erwina Mętlewicza. W 22 minucie wynik meczu podwyższył ponownie Dawid Marciniak. Goście bramkę kontaktową zdobyli w 39 minucie po trafieniu Mateusza Kurtysiaka. Jeszcze przed przerwą, po strzale głową Michała Skoniecznego GKS Łokietek wyszedł na prowadzenie 3:1.

Od pierwszych minut drugiej połowy GKS Łokietek kontynuował koncert strzelecki. W 46 minucie po podaniu Michała Skoniecznego w pole karne wbiegł Dawid Marciniak a jego uderzenie skorygował minimalnie, strzelec bramki, Damian Rutkowski. W 50 minucie, po raz trzeci w tym meczu, kruszwickiego bramkarza pokonał Dawid Marciniak wykorzystując podanie Michała Skoniecznego – GKS prowadził już 5:1. W 56 minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Szymon Bołkowiec a bramkę na 6:1 zdobył Kuba Kosztowny. W 77 minucie drugą żółtą kartkę w tym meczu zobaczył bramkarz Łokietka, Jakub Stawicki. Pole gry opuścił Marcin Dorsz robiąc tym samym miejsce Adrianowi Sołtysińskiemu, który stanął między słupkami. W 82 minucie Dawid Marciniak ponownie pokonał bramkarza gości – był to jego drugi „czteropak” w tym sezonie. „Truskawką na torcie” w ostatnich minutach meczu była bramka z dystansu Pawła Zaranka. GKS Łokietek pokonał Gopło Kruszwica 8:1.

SKŁAD ŁOKIETKA: Stawicki – Wasielewski, Bołkowiec, Kosztowny, Kamiński (46’ Kraszewski) – Dorsz (77’ Sołtysiński), Mętlewicz, Zaranek, Skonieczny (65’ Pałczyński Maciej) – Rutkowski (60’ Gryczewski), Marciniak