Hit kolejki w Brześciu Kujawskim. GKS Łokietek podejmie Noteciankę Pakość.

To będzie mecz, który mieć będzie ogromne znaczenie dla układu tabeli w górnej jej części. Łokietek zmierzy się z Notecianką Pakość – liderem rozgrywek. 

Różnice punktowe trzech pierwszych zespołów są tak niewielkie, że każda z tych ekip może wywalczyć awans do IV ligi. Najbliżej niej jest Notecianka Pakość (75 pkt.), tuż za nią jest Zdrój Ciechocinek (73 pkt.) – obie drużyny mają już za sobą 29 rozegranych spotkań. Na trzecim miejscu jest GKS Łokietek, który zgromadził 71 punktów, z tą różnicą, że zespół z Brześcia Kujawskiego ma jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania.

W świąteczny czwartek w Brześciu Kujawskim odbędzie się mecz, który może przesądzić o awansie do IV ligi. Na brzeskim boisku zmierzą się Notecianka Pakość – lider rozgrywek, oraz GKS Łokietek – obecnie trzecia drużyna ligi. Obie ekipy walczą o awans. W przypadku zwycięstwa Notecianki piłkarze z Pałuk zrobią ogromny krok w kierunku IV ligi, Łokietek zostanie z szansami na baraże. Jeśli wygra zespół prowadzony przez Billego Abbotta, GKS Łokietek będzie wirtualnym liderem rozgrywek.

Forma Notecianki nie odbiega od tej prezentowanej przez zespół z Pakości jesienią. To drużyna, która nadal strzela dużo bramek i bardzo mało ich traci. Jest to jedyna drużyna, obok Łokietka, która w sezonie przekroczyła próg stu strzelonych goli. Zespołowi z Pakośći zdarzają się jednak wpadki. Do takich należy zaliczyć remis z Wisłą Dobrzyń (2:2) czy porażkę z GKS Baruchowo (3:0)

Jesienią mecz obu drużyn, Notecianki i Łokietka, wówczas jedynych niepokonanych ekip, zakończył się remisem 2:2.

Mecz 32 kolejki ligi okręgowej pomiędzy GKS Łokietek a Notecianką Pakość odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Początek spotkania o godzinie 11. Kibicom chcącym obejrzeć mecz z trybun przypominamy, że dostępnych będzie 50 procent miejsc siedzących. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Polecamy

Wspierają Nas