Lekkoatleci jadą na mistrzostwa województwa

W sobotę, 16 marca, w Białych Błotach pod Bydgoszczą odbędą się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych. Na zawody wybiera się grupa dziewcząt i chłopców z Brześcia Kujawskiego trenująca w sekcji lekkoatletycznej GKS Łokietek.

W zawodach organizowanych w pod bydgoskich gminie Białe Błota uczestniczyć będą chłopcy i dziewczęta do lat 20, podzieleni na 7 kategorii wiekowych. Wśród wszystkich zgłoszonych są również reprezentanci sekcji lekkoatletycznej GKS Łokietek: Aleksandra Jasińska, Skierksa Zuzanna, Pawłowska Zuzanna, Kacprzyk Paulina, Kacprzyk Oliwier, Majewska Julia, Lewandowski Dominik i Żurański Tomek.

– To dla podopiecznych sekcji pierwsze tego typu, zawody takiej rangi. Cieszę się, że już na początku sezonu mamy możliwość wzięcia udziału w takiej imprezie. To dla podopiecznych sekcji będzie ciekawe doświadczenie, które mam nadzieje zaprocentuje w przyszłości – powiedział trener sekcji lekkoatletycznej Leszek Lewandowski.

Oprócz nagród indywidualnych dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w danych kategoriach, organizatorzy przewidzieli również puchary dla najlepszych klubów w klasyfikacji drużynowej.

Polecamy

Wspierają Nas