Łokietek pokonał Victorię Czernikowo, w środę zagra z Włocłavią

Łokietek Brześć Kujawski pokonał w sobotę w Toruniu Victorię Czernikowo 4:1 – był to pierwszy mecz sparingowy drużyny z Brześcia Kujawskiego. W kolejnym meczu kontrolnym zawodnicy Billego Abbotta zmierzą się już z bardziej wymagającym rywalem, czwartoligową Włocłavią Włocławek. Mecz zaplanowano na środę (29 stycznia) na godzinę 18.30.

Łokietek pokonał Victorię Czernikowo

25 stycznia zawodnicy Łokietka podeszli do pierwszego sparingowego meczu. Na obiekcie Pomorzanina Toruń „trójkolorowi” rozegrali mecz z liderem toruńskiej A-klasy, Victorią Czernikowo. Na boisku zaprezentowało się aż 23 zawodników Łokietka. Pierwszą połowę zespół z Brześcia Kujawskiego zagrał w składzie: Stawicki (Urbański 30’) – Bołkowiec, Kłobukowski, Pałczyński Maciej, Kamiński- Mętlewicz, Abbott, Dorsz – Marciniak, Kraszewski, Boniec. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 – bramkę dla Łokietka zdobył Dawid Marciniak.

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inny skład: Urbański (Sołtysiński 60’) – Drążkowski (Kaniewski 67’), Lewandowski, Gorzycki, Przybysz – Abbott, Gałka, Kosztowny – Chamryga, Trzeciak, Skonieczny. W drugiej części zawodnicy z Brześcia zdołali strzelić 3 gole: Gorzycki, Kosztowny, Trzeciak, nie tracąc przy tym żadnego ostatecznie wygrywając całe spotkanie 4:1.

W meczu z Victorią zaprezentowało się aż 18 wychowanków Łokietka i 16 zawodników z rocznika 2000 lub młodsi, na co po meczu zwracał uwagę trener Łokietka, Billy Abbott.

Sparing Włocłavia Włocławek – Łokietek

W środę (29 stycznia) podopieczni Billego Abbotta rozegrają kolejny mecz kontrolny. Na boisku OSiR o sztucznej nawierzchni kibice będą mogli obejrzeć pojedynek Włocłavia Włocławek – Łokietek. Podobnie jak Łokietek, piłkarze Włocłavii są już po pierwszym sparingu. W minioną sobotę podopieczni trenera Rafała Lewandowskiego zagrali z Zawiszą Bydgoszcz – mecz zakończył się zwycięstwem 4:3 klubu z Bydgoszczy.

Sparing Łokietka z Włocłavią to pierwszy podczas tegorocznych zimowych przygotować mecz z drużyną z wyższej ligi. Włovłavia Włocławek występuje obecnie w IV lidze i zajmuje tam 12 pozycję. Łokietek to ekipa z pierwszych miejsc V ligi – dla obu trenerów środowy mecz będzie więc dobrym materiałem do analizy.

Podobnie jak w meczu z Victorią Czernikowo, trener Abbott będzie chciał sprawdzić ponad 20 zawodników.