Łokietek wychodzi na miasto. Pierwsze spotkanie już wkrótce

W poniedziałek wystartuje akcja Gminnego Klubu Sportowego „Łokietek” skierowana do najmłodszych mieszkańców Gminy Brześć Kujawski. Cykl spotkań z dziećmi pod nazwą „Łokietek wychodzi na miasto” to aż 11 lokalizacji, gdzie różni piłkarze popularnego „Łokietka” animować będą grę w piłkę jak dawniej, na blokowiskach i wsiach.

Chcemy pokazać, że tak jak dawniej i teraz w piłkę nożną można grać wszędzie. Wystarczy kawałek w miarę równego placu i mamy gotowe boisko do zabawy z piłką. Mamy nadzieję, że akcja wyciągnie dzieciaków z domów, pozwoli im się lepiej zintegrować i być może reaktywuje się spontaniczne granie na blokowiskach i w mniejszych miejscowościach, gdzie czasami dostęp do Orlików jest utrudniony – informuje Zarząd GKS Łokietek, pomysłodawca i organizator akcji.

Akcja spotkała się z zaufaniem firmy LPP, właściciela takich marek odzieżowych jak Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay. Firma LPP wybuduje w Brzeskiej Strefie Gospodarczej centrum logistyczne a w ramach współpracy z Gminą Brześć Kujawski realizować będzie również program społeczny „Brześć w centrum uwagi”- to pierwsze efekty współpracy.

Jesteśmy polską firmą, dla której ważne są wartości rodzinne. Z podobnym podejściem spotkaliśmy się w Brześciu Kujawskim. Cieszymy się, że możemy wzmocnić Rodzinę Łokietka i wspólnie sprawić, że wakacje w gminie będą dla dzieci ciekawą przygodą. Widzimy, z jak dużym zaangażowaniem tworzy się tu dobre warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży, dlatego postanowiliśmy włączyć się do projektu „Łokietek wychodzi na miasto”. Jesteśmy przekonani, że szeroki wachlarz aktywności sportowych w gminie wpłynie pozytywnie nie tylko na ich sprawność fizyczną, ale również przełoży się na kształtowanie dobrych postaw i ducha zdrowej rywalizacji wśród najmłodszych mieszkańców – powiedział wiceprezes firmy LPP Sławomir Łoboda

Spotkania z „Łokietkiem” odbędą się w 11 lokalizacjach na terenie Gminy Brześć Kujawski. Pierwsze „granie” już w najbliższy poniedziałek, 22 lipca w Brzeziu (przy szkole). Jak w każdym z wyznaczonych terminów spotkanie z dziećmi rozpocznie się o godzinie 15. Kolejnym punktem na trasie akcji „Łokietek wychodzi na miasto” będą Miechowice, tutaj dzieci spotkają się z piłkarzami przy dawnej szkole. W kolejnych dniach „Łokietek” odwiedzi jeszcze: Pikutkowo (29.07), Kąkową Wolę (5.08), Rzadką Wolę (12.08), Sokołowo (13.08), Wieniec (15.08), Osiedle Cukrownia (16.08), Stary Brześć (19.08), ul. Królewską (21.08) i ul. Dubois (23.08) w Brześciu Kujawskim.

Łokietek zapewni dzieciom sprzęt niezbędny do zorganizowania gier, więc wystarczy tylko przyjść na spotkanie z „Łokietkiem” w stroju sportowym. Nie zabraknie też niespodzianek od partnera akcji, firmy LPP.

Polecamy

Wspierają Nas