Łokietek wygrywa z Kujawiakiem i skraca dystans do najlepszych

W hicie 11 kolejki V ligi kujawsko-pomorskiej, grupy II, Łokietek zmierzył się z Kujawiakiem Kowal. Obie drużyny w tabeli zajmowały miejsca w pierwszej trójce. Spotkanie po zaciętej walce zakończyło się wygraną Łokietka 3:2. Była to pierwsza porażka Kujawiaka Kowal w tym sezonie. Po meczu, Łokietek nie wyprzedził Kujawiaka w tabeli, ale skrócił dystans punktowy już tylko do trzech punktów.

Zapowiadany jako hit kolejki mecz pomiędzy Łokietkiem a Kujawiakiem Kowal nie rozczarował kibiców. Od samego początku przybrał nieoczekiwany przebieg. Po bramce Michała Skoniecznego w 20 minucie prowadzenie objęli gospodarze i w zasadzie grający bez większego pomysłu piłkarze z Kowala nie mieli okazji do odrobienia strat. Mimo ciekawej gry zawodnikom Łokietka nie udało się strzelić kolejnej bramki jeszcze przed przerwą. Wynik do przerwy, 1:0.

W drugiej połowie decydujące znaczenie dla przebiegu całego meczu miały dwie szybko strzelone bramki Dawida Marciniaka, który w zasadzie w ten sam sposób zdobył bramkę w 50 i 53 minucie. Prowadząc już 3:0, Łokietek był w bardzo komfortowej sytuacji. Niestety po serii fauli w okolicy pola karnego do sytuacji strzeleckich coraz częściej dochodzili piłkarze z Kowala. W 56 minucie, pierwszą bramkę dla Kujawiaka, właśnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zdobył Hubert Szymczak. Kujawiak przycisnął i w konsekwencji w 73 minucie znów padała bramka dla gości, strzelcem gola został Rafał Jankowski. Do końca meczu Łokietek w zasadzie skupił się na bronieniu wyniku, co ostatecznie się udało. Łokietek wygrał mecz 3:2 i został pierwszą drużyną, której udało się przerwać imponującą passę Kujawiaka, 10 meczów bez porażki.

W meczu Łokieteka z Kujawiakiem prowadzący to spotkanie, pan Mariusz Burda, pokazał aż 7 żółtych kartek. Aż 5 z nich zobaczyli zawodnicy z Brześcia Kujawskiego. Czwartą żółtą kartkę w sezonie otrzymał Marcin Pałczyński, co eliminuje go z gry w kolejnym meczu przeciwko obecnemu liderowi, KS Brzozie.

Po rozegranych 11 kolejkach pierwsza trójka pozostaje bez zmian. Na pierwszym miejscu KS Brzoza, na drugim Kujawiak Kowal, trzeci jest Łokietek. Wygrana nad Kujawiakiem doprowadziła do tego, że do zespołu z Kowala Łokietek traci już tylko 3 punkty.

SKŁADY

Łokietek: Stawicki (ż.k.), Lewandowski, Kamiński, Kraszewski, Pałczyński (ż.k.), Skonieczny (68’ Dorsz), Mętlewicz, Pałczyński (ż.k. 80’ Bołkowiec), Kosztowny (82’Kłobukowski), Marciniak (ż.k.), Trzeciak
nie weszli: Sołtysiński, Przybysz, Gałka, Gryczewski

Kujawiak: Wojnowski, Kaczor, Dziedzic-Kamiński, Malinowski, Ratajczyk, Czerwiński, Szymczak, Jankowski, Kwiatkowski, Sobczak, Jakubowski
rezerwa: Bartczak, Frank, Kołowski, Jakubowski, Shvets, Kujawski, Wiśniewski