Łokietek wygrywa z Lubienianką Lubień Kujawski

W 2 kolejce ligi okręgowej, grupy II, GKS Łokietek pokonał na wyjeździe Lubieniankę Lubień Kujawski 5:1. Cztery bramki strzelił Dawid Marciniak.

Mecze z Lubienianką Lubień Kujawski nigdy nie były łatwe dla zawodników z Brześcia Kujawskiego. Przed tym meczem, Łokietek nie potrafił z Lubienianką wygrać – w trzech ostatnich meczach zespół Abbotta zdobył tylko jeden punkt. Sobotni mecz w ramach 2 kolejki ligi okręgowej sezonu 2020/21 też do łatwych nie należał, choć wynik mógłby wskazywać inaczej.

Choć to Łokietek w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie to gospodarze zdołali szybko straty odrobić i utrzymać kontakt do drugiej części meczu. W drugiej odsłonie o końcowym sukcesie zdecydowało lepsze przygotowanie fizyczne brzeskiej ekipy. Żar lał się z nieba a takie warunki, jak się okazało, lepiej znieśli zawodnicy Łokietka, którzy mimo dużego osłabienia (druga żółta kartka Łukasza Lewandowskiego) sukcesywnie powiększali przewagę. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Dawid Marciniak. W 68 minucie Marciniak skompletował drugiego w tym sezonie hat-tricka. W 87 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Marcin Dorsz. Na chwilę przed końcowym gwizdkiem czwartą bramkę w tym meczu zdobył Dawid Marciniak.

Choć wynik 5:1 wygląda imponująco, mecz ten nie był łatwy. Nasz zespół kończył mecz w „dziesiątkę” a sędzia pokazał naszym zawodnikom aż 5 żółtych kartek.

Skład Łokietka: Stawicki – Bołkowiec (80’ Gałka), Szczęsny, Lewandowski, Kamiński – Pałczyński, Kosztowny (70’ Kosztyowny), Zaranek, Skonieczny (70’ Dorsz) – Trzeciak (60’ Kraszewski), Marciniak

W 3 kolejce GKS Łokietek podejmie w Brześciu Kujawskim GKS Baruchowo. Ten mecz już w najbliższa sobotę (15 sierpnia) o godzinie 11.