Łokietek wysoko ogrywa Victorię Czernikowo. W „piknikowym” meczu przyjaźni lepsi gospodarze.

W sobotę GKS Łokietek rozegrał ostatnie sparingi przed „startem” ligi. Skład szykowany na ligę wysoko pokonał Victorię Czernikowo 7-1. W meczu przyjaźni z GKS Ziemowit lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali brzeski zespół 5-1. W najbliższą niedzielę pierwszy mecz ligowy.

Dwa mecze sparingowe zaplanował na minioną sobotę trener Łokietka Billy Abbott.  O godzinie 15. na osięcińską płytę boiska wybiegły zespoły Łokietka i Victorii Czernikowo. Łokietek przeciwko beniaminkowi V ligi, grupy toruńskiej wyszedł składem szykowanym na ligę – zabrakło jedynie napastnika Dawida Marciniaka, bramkarza Jakuba Stawickiego i obrońcy Łukasza Lewandowskiego (urlopy) Nie zagrali również kontuzjowani Erwin Mętlewicz i Pałczyński Maciej. Pomimo braków w kadrze Łokietek szybko objął i powiększał przewagę, do przerwy prowadził już 4-1, po przerwie zawodnicy Billego Abbotta dołożyli jeszcze 3 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 7-1.

Skład Łokietka: Sołtysiński- Kraszewski, Kosztowny, Bołkowiec, Kamiński- Pałczyński, Zaranek, Dorsz, Skonieczny- Trzeciak, Gryczewski
Bramki: Trzeciak (3x), Gryczewski (2x), Skonieczny (2x)

O godzinie 18. rozpoczął się mecz przyjaźni pomiędzy GKS Ziemowit a Łokietkiem. W drużynie z Brześcia kibice mogli zobaczyć osoby, które długo nie pojawiały się na boisku, ale z Ziemowitem na boisko wyszły, czasami brakowało kolejnego biegu, ale ofiarności i tego, że zostawili serce na boisku nie można im odmówić. Wystawiony skład Łokietka uległ Ziemowitowi 5-1.

Skład: Testowany – Przybysz, Kłobukowski, Gałka, Walecki, – Smoliński Lewandowski, Dorsz, Abbott, – Kubiak, Chamryga
Na zmiany weszli: Czajkowski i Smoliński
Bramki: Abbott

W przyszłą niedzielę GKS Łokietek zainauguruje rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu zmierzy się z Szubinianką Szubin. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim o godzinie 16.