Marciniak lepszy od Abbotta?

Zakończyły się rozgrywki ligowe wszystkich naszych zespołów seniorskich. Przerwa między rozgrywkami sprzyja podsumowaniom i tworzeniu statystyk. Jest jedno zestawienie, w którym „uczeń przerósł mistrza”. Ciekawi w czym Dawid Marciniak jest lepszy od Abbotta?

Po zakończeniu serii gier, na pierwszy ogień zazwyczaj bierzemy klasyfikacje strzelców. W tym wypadku wyjątku nie będzie, przyjrzymy się ilości bramek strzelonych przez zawodników Łokietka.

Bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek we włocławskiej A-klasie, w której występują rezerwy Łokietka, informowaliśmy o tym, że jesiennym królem strzelców na tym poziomie rozgrywek został Billy Abbott. Abbott strzelił rywalom łącznie 16 bramek i jest to najlepszy wynik w obu grupach tej ligi. Uczeń Abbotta, Dawid Marciniak poszedł o krok dalej i swojego mistrza przebił. Końcówka rozgrywek w piątej lidze zdecydowała, że Marciniak rozstrzelał się na dobre. Tylko w trzech ostatnich meczach strzelił on 8 bramek i do samego końca liczył się w walce o tytuł najlepszego strzelca jesiennej edycji okręgówki. Licznik zamknął się na 19 bramkach i tym samym Marciniak zamknął rundę z wynikiem lepszym od Abbotta, w stosunku 19 do 16.

Sama liczba bramek to nie wszystko. Abbott 16 trafień zanotował grając w zaledwie 10 meczach, bo tyle spotkań rozgrywa się w naszej A-klasie. Marciniak natomiast do strzelenia 19 goli potrzebował 15 meczów, a więc jeśli zdobycze obu Panów przeliczymy przez ilość występów, to okazuje się, że tutaj lepszy jest Abbott. Lepszy, ale przypomnijmy, że oboje występują w różnych ligach, które zdecydowane różnią się poziomem. Sprawiedliwym więc, będzie postawienie, w tym zestawieniu, znaku równości.

TOP 3 strzelcy – 1 zespół
19 – Marciniak Dawid
9 – Trzeciak Bartosz
4 – Skonieczny Michał

TOP 3 strzelcy – A-klasa
16 – Abbott Billy
6 – Gałka Piotr
4 – Trzeciak Bartosz

Polecamy

Wspierają Nas