Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim!

Dziś w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim doszło do ważnego spotkania pomiędzy Burmistrzem naszej gminy Panem Tomaszem Chymkowskim oraz członkami zarządu GKS Łokietek!

Władze naszej gminy od wielu lat z ogromnym zaangażowaniem wspierają działalność „Łokietka”. Klub od początku swojej działalności kształci piłkarsko dziesiątki dzieci w naszej lokalnej społeczności. Mając na uwadze dbanie o rozwój sportowy dzieci i młodzieży od wielu lat władze gminy intensywnie wspierają klub w swojej statutowej działalności, m.in. przekazując pieniądze w formie dotacji. W tym roku kwota dotacji udzielonej na wsparcie rozwoju piłkarskiego naszej młodzieży wynosi 35 000 zł, która w pełni zostanie przekazana na finansowanie drużyn młodzieżowych naszego klubu.

Młodzi adepci futbolu z wypiekami na twarzy obserwują poczynania zawodników z drużyny seniorów. Podopieczni Billego Abbota w ostatnich latach grają widowiskowo, z ogromną determinacją i intensywnością. Każdy zawodnik drużyn młodzieżowych kształci się w futbolowym rzemiośle, aby kiedyś zadebiutować w dorosłym futbolu. Jednak aby utrzymać zespół seniorów na wysokim poziomie wymagane są duże nakłady pieniężne. Kolejny raz możemy liczyć na wsparcie władz gminy w finansowaniu pierwszej drużyny. W tym roku zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Brześcia Kujawskiego GKS Łokietek otrzymał dotację w wysokości 65 000 zł!

Łącznie klub otrzymał dwie dotacje, które opiewają na łączną kwotę 100 000 zł, które zasilą budżet klubu przed rundą wiosenną rozgrywek seniorskich i młodzieżowych.

W imieniu zarządu i wszystkich osób związanych z klubem dziękujemy władzom gminy za okazane wsparcie!

Polecamy

Wspierają Nas