Pewne zwycięstwo nad Stoczniowcem

W sobotę, 11 lipca GKS Łokietek pokonał w meczu sparingowym Stoczniowca Płock 7-4. Pod koniec spotkania groźnie wyglądającej kontuzji doznał zawodnik z Brześcia, Erwin Mętlewicz.

Pierwsza połowa meczu zapowiadała wysokie zwycięstwo Łokietka. Po 45 minutach zawodnicy z Brześcia Kujawskiego już prowadzili 5-0 po bramkach Dawida Marciniaka (2), Bartosza Czyżewskiego, Szymona Gryczewskiego i Billego Abbotta.

W drugiej części meczu trener dokonał kilku zmian. W 60 minucie boisko opuścił, spisujący się tego dnia bardzo dobrze, bramkarz Łokietka Jakub Stawicki. Jego miejsce w bramce zajął Adrian Sołtysiński. Stoczniowiec odrobił 4 bramki, ale Łokietek zdołał dołożyć jeszcze dwie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Abbott i zawodnik testowany.

Skład: Stawicki (Sołtysiński 60′)- Kraszewski (Przybysz 30′), Mętlewicz (Abbott 30′), Bołkowiec (Mętlewicz 60′), Kamiński (Gryczewski 60′)- Pałczyński (Dorsz 60′), Kosztowny (Gałka 30′), Dorsz (Wasielewski 30′), Czyżewski (Kosztowny 60′)- Gryczewski (Testowany 30′), Marciniak (Chamryga 30′).

W ostatnich minutach meczu groźnie wyglądającego urazu nabawił się Erwin Mętlewicz. Konsultacja lekarska potwierdziła u niego skręcenie stawu skokowego. Nad powrotem do pełnej sprawności Erwin pracować będzie z trenerem przygotowania motorycznego Bartkiem Gralewskim.