Rusza liga okręgowa. Pierwszy mecz GKS Łokietek rozegra „na wyjeździe”.

GKS Łokietek rozpocznie wiosenne zmagania ligowe od meczu wyjazdowego z Szubinianką Szubin. Będzie to pojedynek dwóch biegunów tabeli ligi okręgowej.

GKS Łokietek po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w lidze, Szubinianka walczy o utrzymanie z miernym efektem – zespół z Szubina jest ostatni. Choć nie trudno wskazać tutaj faworyta tego meczu warto pamiętać o tym, że gospodarzami wiosennej inauguracji będą zawodnicy Szubinianki a zmiany, które zaszły w ekipie z Brześcia Kujawskiego mogą mieć jednak znaczenie w konfrontacji na boisku w Szubinie.

Szubinianka już po pierwszym meczu o punktu

Tegoroczną grę o punkty Szubinianka rozpoczęła już tydzień wcześniej. 6 marca zespół trenera Wiesława Stepczyńskiego rozegrał mecz zaległy (z rundy jesiennej) z Mieniem Lipno. Choć prowadzenie w tym meczu pierwsi osiągnęli zawodnicy Szubinianki, to ostatecznie lepsi okazali się piłkarze z Lipna wygrywając 2:1. O okresie przygotowawczym Szubinianki „w sieci” znajdziemy informacje o trzech meczach kontrolnych: z Pałuczanką Żnin (porażka 7-3), Czarnymi Nakło (wygrana 5-1) i Łobzonką Wyrzysk (2-2). W drużynie Szubinianki nastąpiły zmiany (powiększył się skład osobowy), ciężko jednak powiedzieć już teraz jaki będą one miały wpływ na grę zespołu.

Zmiany personalne w Łokietku

Do zmian personalnych doszło również w ekipie GKS „Łokietek”. Zapowiedzi o odejściu z drużyny Jakuba Stawickiego potwierdziły się – bramkarz Łokietka został wypożyczony do IV-ligowego Kujawiaka Kowal. Jego miejsce w bramce zajmie Alan Urbański. Zespół opuścił także Paweł Zaranek, który zasili szeregi Zdroju Ciechocinek.
nasza młodzież robi cały czas wielkie postępy a zmiany nie odbiją się na jakości gry naszego zespołu – uspokaja Billy Abbott, – szansę dostaną nasi młodzi, utalentowani zawodnicy i wiem, że dadzą radę dodał szkoleniowiec Łokietka.
GKS Łokietek dobrze przepracował okres przygotowawczy. Mimo obostrzeń Łokietek rozegrał 8 sparingów. Podopieczni Billego Abbotta zagrali m.in. z Elaną II Toruń (III-liga), KKS-em Kalisz (II liga), Kujawiakiem Kowal (IV), Kujawianką Izbica Kujawska (IV)
każdy z tych sparingów pozwolił nam odkryć jeszcze więcej o sobie indywidualnie i razem jako Zespół. Bez względu czy graliśmy z Zespołem teoretycznie na słabszym, na podobnym lub wyższym poziomie, dostaliśmy lekcję o tym, gdzie byliśmy i jaką drogę przeszliśmy oraz gdzie jesteśmy i co musimy zrobić, żeby być tam, gdzie chcemy być. Indywidualnie i jako kolektyw – podsumował sparingi Abbott.

Łokietek kontra Szubinianka jesienią

Jesienią GKS Łokietek nie dał rywalowi większych szans. Mecz zakończył się pewnym i łatwym zwycięstwem podopiecznych Billego Abbotta 7-1. Po tym meczu drużyna z Brześcia objęła po raz pierwszy pierwsze miejsce w tabeli a najlepszy strzelec Łokietka zanotował pierwszego w sezonie hat-tricka.

Mecz 18 kolejki ligi okręgowej pomiędzy Szubinianką Szubin a GKS Łokietek odbędzie się w sobotę, 13 marca na stadionie miejskim w Szubinie. Początek meczu o godzinie 15.

Polecamy

Wspierają Nas