Szansa na pierwsze ligowe punkty tej wiosny. Rywal: Kujawianka

W sobotę, 6 kwietnia GKS Łokietek zmierzy się na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska. Będzie to kolejna okazja do zdobycia pierwszych wiosną punktów. Mecz ten uchodzić będzie za mecz o tzw. „sześć punktów” – Łokietek i Kujawianka są bezpośrednimi sąsiadami w tabeli ligi a więc sobotni mecz może później w znacznym stopniu decydować o otrzymaniu.

W przypadku zwycięstwa Łokietka, zespół z Brześcia „przeskoczy” w tabeli Izbicę, ale dodatkowo będzie miał „w zapasie” korzystny bilans meczów bezpośrednich (przypomnijmy, jesienią w Brześciu Kujawskim padł remis 1-1.) W przypadku zwycięstwa Kujawianki, gospodarze sobotniego meczu odskoczą drużynie prowadzonej przez Billego Abbotta już na 5. oczek.

Jak spisywała się Kujawianka w ostatnich meczach? Kujawianka wiosną zdobyła 4 punkty. Wygrała ze znajdującą się w strefie spadkowej Chełminianką (1-0) oraz zremisowała z Orlętami (3-3). Porażki odniosła z Unią Wąbrzeźno (7.miejsce: 2-0) oraz z Polonią Bydgoszcz (12.miejsce: 3-1). Należy jednak zwrócić uwagę, że wiosną Kujawianka punktuje tylko w meczach domowych. Czy w sobotę będzie podobnie? Miejmy nadzieję, że GKS Łokietek przełamie, po pierwsze swoją złą passę, po drugie doprowadzi do pierwszej wiosennej porażki Kujawianki przed własną publicznością.

Na to liczymy! Mecz zostanie rozegrany w sobotę,  6 kwietnia o godzinie 14:00.

 

 

Partnerzy

Przyjaciele Łokietka

Partner techniczny

Polecamy

Wspierają Nas