Wracamy do ligowym zmagań!

Już w najbliższą sobotę, tj. 18.03.2023r wracamy do ligowej rywalizacji. Piłkarze GKS Łokietek zmierzą się w ligowym meczu z Sadownikiem Waganiec.

Podopieczni trenera Billego Abbotta już od kilku tygodni przygotowują się do rundy rewanżowej sezonu 2022/23. Treningi odbywały się na sztucznej nawierzchni Orlika przy SP1 w Brześciu Kujawskim. Pogoda dopisywała zawodnikom i plan przygotowań został prawie w całości zrealizowany. Niestety treningi na niewielkim boisku Orlikowym dawały się we znaki w meczach kontrolnych. Zawodnicy pierwszego zespołu jeszcze przez jakiś czas będą trenować w takich warunkach, więc minie trochę czasu zanim przystosują się do gry na zdecydowanie większych boiskach i złapią odpowiedni rytm.

Kadra zespołu niestety została osłabiona przed rundą wiosenną. Z zespołu odszedł nasz bramkostrzelny napastnik oraz wice-kapitan Dawid Marciniak. W imieniu trenera Billego Abbotta, zarządu oraz kolegów z zespołu chcieliśmy mu podziękować za wieloletnią grę w naszych barwach, emocje i wiele bramek!

Treningów nie podjął po przerwie zimowej Łukasz Lewandowski. Kiedy podpytujemy trenera Abbotta, to liczy on na powrót Łukasza, szeptając i puszczając oko, mając na myśli że „Lewy” jeszcze do Nas wróci.

W najbliższych dniach poinformujemy o zawodnikach, którzy dołączyli do zespołu seniorów, ponieważ jeszcze czekamy na oficjalne zatwierdzenie transakcji. Z pewnością do pierwszej drużyny na stałe zostali włączeni wychowankowie klubu. Do Kacpra Krygra dołącza Tomasz Tomczak oraz Dawid Lewandowski. Chłopcy od jakiegoś czasu trenują z zespołem i już wywierają presję na starszych kolegach.

Trener Billy Abbott jest zadowolony z obecnej kadry i dopinanych transferów. Trener uważa, że ma do dyspozycji grupę młodych, bardzo zdolnych zawodników, którzy w większości kształcili się piłkarsko w naszym klubie, co cieszy podwójnie.

A już w najbliższą sobotę, na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim  rozegramy mecz z Sadownikiem Waganiec. Zapraszamy na mecz o godz. 13:00. Liczymy, że będziecie naszym 12 zawodnikiem !!!

Polecamy

Wspierają Nas