Zwycięstwo w Inowrocławiu!

GKS Łokietek Brześć Kujawski w 11 kolejce ligi okręgowej pokonał Noteć Inowrocław 2:0. 

Piłkarze Łokietka w sobotnie popołudnie zmierzyli się w Inowrocławiu z miejscową Notecią. Noteć jest beniaminkiem rozgrywek, w poprzednim sezonie zajęli pierwsze miejsce w Bydgoskiej A-Klasie (grupa II). Mecz rozgrywany był w warunkach, które nie sprzyjają grze w piłkę nożną i obie drużyny musiały dostosować się do panującej aury. W pierwszej połowie Łokietek był stroną przeważającą, jednak gospodarze umiejętnie i szczelnie bronili dostępu do własnej bramki, przez co na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. 

W drugiej połowie Nasi piłkarze nadal starali się przejąć inicjatywę, co zaowocowało zdobyciem bramki w 54′ minucie spotkania, przez byłego zawodnika Noteci Inowrocław, Dawida Marciniaka. Po bramce gospodarze próbowali odrobić straty, jednak byli nieskuteczni i nie udało im się doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry wynik ustalił nasz najlepszy strzelec Dawid Marciniak. 

O komentarz pomeczowy poprosiliśmy trenera Billego Abbotta:

Był to ciężki mecz. Gospodarze bronili się umiejętnie i warunki atmosferyczne bardzo utrudniały grę w piłkę nożną. Przeważaliśmy przez dużą część meczu, do około 70min, stwarzając sporo sytuacji bramkowych. Niestety nie udało się strzelić drugiej bramki, dzięki czemu byłoby spokojniej i końcówka była bardzo nerwowa w naszym wykonaniu. Gospodarzom prawie udało się wykorzystać jeden z naszych błędów w końcówce, ale praktycznie w ostatniej akcji strzeliliśmy na w pełni zasłużone 2-0.

GKS Łokietek:

Zieliński. Bołkowiec, Szczęsny, Lewandowski, Kamiński, Mętlewicz, Kosztowny (do 60′), Kraszewski, Gryczewski (do 70′), Boniec, Marciniak.

Rezerwowi: Sołtysiński, Pałczyńśki (od 60′), Dorsz (od 70′), Gałka, Kołowski, Sobieraj.

 

Galeria zdjęć z meczu z Notecią, autorstwa Becky Abbott dostępna jest na naszym profilu Facebookowym, serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

Link do galerii.

 

Polecamy

Wspierają Nas