Inauguracja sezonu 2024/2025. Mecz GKS Łokietek vs. Cuiavia Inowrocław.

W sobotę 10 sierpnia GKS Łokietek Brześć Kujawski zainauguruje rozgrywki w IV lidze kujawsko-pomorskiej. O ligowe punkty walczyć będzie 18 ekip, w tym reprezentanci z Brześcia Kujawskiego.

Początek zmagań IV ligi kujawsko-pomorskiej zaplanowano wyjątkowo wcześnie, bo już na 10-11 sierpnia. Z takiego obrotu sprawy cieszą się na pewno kibice, którzy wyczekiwali wznowienia rozgrywek z niecierpliwością. GKS Łokietek swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra już w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 11:00 – będzie to najwcześniej rozgrywane spotkanie w tej kolejce.

Do Brześcia Kujawskiego przyjedzie drużyna Cuiavii Inowrocław – drużyna, która w minionym sezonie uplasowała się na wysokim, 5. miejscu w tabeli ligi. Wysoka lokata Cuiavii robi wrażenie, ale gdy spojrzymy na mecze tej drużyny z Łokietkiem, tutaj Cuiavii aż tak dobrze nie szło, szczególnie na stadionie w Brześciu Kujawskim – jesienią ubiegłego roku padł przy Traugutta wynik 1:1, który pozostawił duży niedosyt kibicom z Brześcia Kujawskiego.

W składzie Łokietka, w przerwie letniej, wielkich zmian nie doświadczyliśmy. Drużyna zyskała zawodników grających w lokalnych, sąsiednich klubach i powracających z wypożyczeń wychowanków. Do zespołu prowadzącego przez Billego Abbotta dołączyli Alan Urbański (wznowił treningi), Jakub Ryczkowski (wrócił z wypożyczenia), Dawid Wójtowicz (Kujawianka Izbica Kujawska) i Dawid Przekwas (Piast Bądkowo).

W wakacyjnej przerwie GKS Łokietek odbył 4 mecze sparingowe. I jak to w przypadku trenera Billego Abbota ma miejsce: sprawdzał, sprawdzał, sprawdzał, do tego stopnia, że niektóre z meczów kontrolnych trwały po 120 minut. Ale jeżeli wyniki są dla Was ważne to poniżej prezentujemy rezultaty spotkań sparingowych:
Wisła Dobrzyń – GKS Łokietek 4:1
GKS Łokietek – Polonia Golina 0:1
GKS Łokietek – Start Stawki 3:2
Promień Kowalewo Pomorskie – GKS Łokietek 2:6

Liga zweryfikuje wszystko, dlatego z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek w meczu GKS Łokietek vs. Cuiavia Inowrocław.

Dla nieobecnych mamy dobrą wiadomość, od tego sezonu w zasadzie wszystkie mecz IV ligi będzie można oglądać w internecie na żywo. Transmisje prowadzić będzie kanał KPsport. Zgodnie z założeniami kanału KPsport jeden mecz w każdej kolejce IV ligi będzie ogólnodostępny i bezpłatny (o tym, który zdecydują fani drużyn w głosowaniach na Facebooku), pozostałe będzie można oglądać po wykupieniu specjalnego dostępu.

Co zmieni się od tego sezonu IV ligi? Zmieni się ilość drużyn, które mogą awansować do III ligi. Regulamin rozgrywek w tym sezonie przewiduje, że drużyna, która zajmie pierwsze miejsce awansuje bezpośrednio do III ligi, druga zaś rozegra mecze barażowe.

Mecz 1. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy GKS Łokietek Brześć Kujawski a Cuiavią Inowrocław odbędzie się w Brześciu Kujawskim, 10 sierpnia o godzinie 11:00. Wstęp na mecz jest bezpłatny.